przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 3 lutego 2013

Prezydent spotkał się z przedstawicielami Kościołów

  |   Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów Spotkanie z przedstawicielami Kościołów

Wspólnota ludzi wiary, ale i wspólnota narodowa jest czymś, co mieści w sobie także i różnorodność, co uczy szacunku - mówił prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z przedstawicielami Kościołów rzymskokatolickiego oraz ewangelicko-augsburskiego.

W niedzielę w Wiśle prezydent z Małżonką uczestniczyli w spotkaniu noworocznym z reprezentantami Kościołów rzymskokatolickiego z diecezji bielsko-żywieckiej oraz ewangelicko-augsburskiego. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą ekumeniczną w kaplicy św. Jadwigi Śląskiej.

- To jest najlepsze miejsce, żeby się spotykać ze społecznościami szczególnymi. Szczególnie ważnymi dla tej ziemi, dla całej Polski, aby pokazywać jednocześnie, że są piękne różnice, ale jednocześnie tyle wspólnego - powiedział Bronisław Komorowski.

 

- Wspólnota i ludzi wiary, ale i wspólnota narodowa, wspólnota ojczyzny jest czymś, co mieści w sobie także i różnorodność, co uczy szacunku dla innego. Uczy szacunku także dla tego, co wspólne - podkreślił prezydent.

Bronisław Komorowski przypomniał, że luteranie na Śląsku Cieszyńskim zawsze trwali przy polskości. - To warto powtarzać w całej Polsce, by Polska lepiej rozumiała historię własną poprzez rozumienie historii Kościoła luterańskiego w naszym kraju. Tu luteranizm oznaczał trwanie przy polskości - powiedział.

Prezydent złożył polskim luteranom życzenia noworoczne. - Serdecznie pozdrawiam wszystkie rodziny, wszystkie Kościoły, wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mają także tę potrzebę okazywania publicznie tego, że trwają przy wierze przodków. Proszę zawieźć nasze życzenia wszystkim, którzy chcą podkreślać, że jesteśmy dziećmi jednej ojczyzny i dziećmi tego samego Boga - zaznaczył Bronisław Komorowski. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.