Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 28 października 2010

Msza żałobna w intencji Marka Rosiaka

Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka   |   Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka Prezydent na mszy żałobnej za Marka Rosiaka

W łódzkiej Bazylice Archikatedralnej odprawiona została w czwartek w południe msza żałobna w intencji Marka Rosiaka, zastrzelonego w ubiegłym tygodniu w łódzkim biurze PiS. We mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski.

 

Przed rozpoczęciem mszy Rosiak odznaczony został pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej podejmowane w służbie państwu i społeczeństwu. Z rąk prezydenta Komorowskiego odznaczenie odebrała wdowa po Marku Rosiaku. Zobacz także: Marek Rosiak uhonorowany pośmiertnie przez Prezydenta RP

 

Do łódzkiej archikatedry przybyli także: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szefowie klubów PO - Tomasz Tomczykiewicz, PiS - Mariusz Błaszczak, PSL - Stanisław Żelichowski oraz SLD - Grzegorz Napieralski. Jest wielu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyjechali do Łodzi z Warszawy specjalnymi autokarami - m.in. europoseł PiS Janusz Wojciechowski, wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, Antoni Macierewicz, Beata Kempa, Jolanta Szczypińska.

 

W uroczystościach uczestniczył też m.in. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, a także posłowie innych ugrupowań, łódzcy działacze PiS oraz władze miasta i województwa.

 

Podczas mszy prezydent Bronisław Komorowski podszedł do rodziny zamordowanego i przekazał im znak pokoju.

 

Po zakończeniu mszy świętej kondukt pogrzebowy z trumną Rosiaka przeszedł sprzed łódzkiej archikatedry główną ulicą miasta - Piotrkowską - na zabytkowy Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej, gdzie działacz PiS został pochowany. (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu