przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 lutego 2013

Prezydent: Fundusze UE na inwestycje prorozwojowe

  |   Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu Wizyta prezydenta w Kaliszu

O potrzebie ograniczenia aspiracji konsumpcyjnych i skupieniu się na projektach prorozwojowych przy inwestowaniu środków z nowego budżetu UE mówił w piątek prezydent Bronisław Komorowski podczas Wielkopolskiego Forum Samorządowego w Kaliszu.

 

Prezydent nawiązując do nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-20 powiedział, że może to być ostatnie takie wsparcie dla rozwoju Polski i regionów z pieniędzy Unii Europejskiej.

 

Nowa perspektywa finansowa UE, jest prawdopodobnie ostatnią tak zasobną i bogatą w środki, wiec rozsądne zaplanowanie wydania tych pieniędzy jest ostatnią wielką szansą na przyśpieszenie rozwoju i zmniejszenie dystansu do krajów wysoko rozwiniętych – powiedział do uczestników Forum Bronisław Komorowski. Według prezydenta regiony mają szanse na sukces w wykorzystaniu środków UE.

 

Zobacz także: Prezydent o szczycie UE: Jest szansa na sukces - Mamy szanse na sukces, widać z ustaleń w (Brukseli), że zostaną uratowane nasze aspiracje, jeśli chodzi o fundusz spójności, ale musimy wykazać się zdyscyplinowaniem w wydawaniu pieniędzy nie na konsumpcje, ale na elementy prorozwojowe. Ja liczę, że Wielkopolska będzie dobrym przykładem tego, jak można zaplanować wydanie gigantycznego unijnego wsparcia na rzecz rozwoju kraju jak i regionów. Tu się potrafi to robić i myśleć w ten sposób – podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent wspomniał też, że w nowej perspektywie finansowej UE będzie mniej środków na innowacyjność i konkurencyjność.  - Sami będziemy musieli to nadrobić, aby ten kapitał ludzki powiększać - dodał prezydent.

 

 

Podczas forum marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak zaprezentował zaktualizowaną w grudniu 2012 roku Strategię Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku.

 

Zobacz także: Prezydent: Państwo musi karać mądrze Udział w Wielkopolskim Forum Samorządowym był ostatnim punktem wizyty prezydenta Komorowskiego w południowej Wielkopolsce. Wcześniej prezydent Komorowski wziął udział w Kaliszu w obchodach święta Służby Więziennej. Prezydentowi podczas wizyty w Kaliszu towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP Sławomir Rybicki. ( PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.