przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 26 kwietnia 2013

Prezydent zainaugurował akcję "Majówka z Polską"

  |   Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu Wizyta prezydenta w Ciechanowcu

W piątek prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z uczniami ciechanowieckiego gimnazjum i zaproszonymi gośćmi. Zwracając się do uczniów prezydent mówił, że cieszy się, iż może razem z nimi, już kolejny raz przygotowywać piękny znak naszej wspólnoty narodowej, jakim są kokardy narodowe, czasami nazywane kotylionami. - Różne są nazwy, ale chodzi o to samo: żeby podkreślić, że nas te barwy biało-czerwone łączą - zaznaczył prezydent. Dodał, że jednocześnie pamiętamy o czasami bardzo trudnej, czasami bardzo pięknej przeszłości i historii.

 

Spotkanie w gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II to kontynuacja zapoczątkowanej w 2010 r. formuły. Promując radosne świętowanie i dumę barw narodowych, prezydent przed świętami majowymi oraz przed 11 listopada każdego roku zaprasza Polaków do wspólnego przygotowania oraz przypięcia biało-czerwonych kokard narodowych.

 

- Cieszę się, że są tutaj ze mną przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, powiatowych, miejskich. Chcę serdecznie za to podziękować, bo wiem, że są różne sympatie i antypatie polityczne, panowie wywodzą się z różnych nurtów, ale są takie momenty, kiedy te różnice zostawiamy gdzieś na boku, a w sprawach tradycji narodowych jesteśmy razem – mówił prezydent Bronisław Komorowski. W spotkaniu wzięli też udział artyści, tancerze, aktorzy i sportowcy.

 

Zobacz także: List prezydenta do nauczycieli i uczniów W liście skierowanym do uczniów i nauczycieli prezydent zachęcał, by w czasie wolnym od nauki i pracy zamanifestować patriotyzm. „Gorąco zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania, do podkreślenia naszego poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski” - napisał.

 

Po wizycie w Ciechanowcu, prezydent wziął udział w obchodach 500-lecia województwa podlaskiego, którego głównym punktem była wielka parada w Białymstoku. Zobacz także: Jubileusz 500-lecia województwa podlaskiego
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.