Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 25 maja 2013

Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły

  |   Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piły odebrał w sobotę, na zakończenie swojej wizyty w Wielkopolsce, Prezydent RP Bronisław Komorowski.  - Honorowe obywatelstwa mogą być formalne, ale to takie nie jest. Ono wywołuje miłe wspomnienia z okresu, kiedy pełniłem tu czteroletnia służbę, jako poseł – powiedział odbierając wyróżnienie Bronisław Komorowski.

 

Wspominając swoje posłowanie w okręgu pilskim prezydent zaznaczył, że tu uwierzył, iż może realizować swoje plany polityczne.

 

- Zostałem posłem w 1993 roku, kiedy to cały obóz solidarnościowy poniósł klęskę w wyborach, a ja tu w okręgu, który w większym stopniu sprzyjał ludziom dawnego systemu, zająłem drugie miejsce wśród posłów, i to jako osoba z zewnątrz, tzw. spadochroniarz. To pozwoliło mi nabrać przekonania, że mam moralne prawo stawać do kolejnych wyborów – powiedział prezydent.

 

Przypomniał też, że jak był posłem w Pile, to nauczył się współpracować z ludźmi o odmiennych poglądach politycznych. - Tu zobaczyłem, że zgoda buduje – dodał.

 

Zobacz także: 4 czerwca '89 zwycięstwo kartką wyborczą "Samorządy mają gigantyczny udział w sukcesie Polski" Uroczystość w Pile była ostatnim elementem wizyty prezydenta w północnej Wielkopolsce. Wcześniej spotkał się on z uczniami i mieszkańcami Wągrowca; w Szamocinie z okazji dnia samorządowca spotkał się z przedstawicielami władz lokalnych, natomiast w Chodzieży prezydent złożył wieniec i zapalił znicze w miejscu pamięci narodowej na miejscowym cmentarzu.(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu