przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 1 czerwca 2013

"Tu młodzi Polacy szukają źródła siły i optymizmu"

  |   Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 Spotkanie z uczestnikami XVII Spotkania Młodych Lednica 2000

Ponad 50 tys. osób wzięło udział w sobotę w XVII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Tegoroczne spotkanie nad jeziorem Lednica w Wielkopolsce poświęcone było ojcostwu. Młodzież odwiedził prezydent Bronisław Komorowski, specjalne przesłanie wystosował do zebranych papież Franciszek.

 

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę po południu. W procesji pod Bramę-Rybę wniesiono relikwie świętego Wojciecha. Każdy z uczestników lednickiego spotkania otrzymał pamiątkową łyżeczkę z napisem "Ty karmisz nas do syta", która symbolizuje „troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec - karmiciel rodziny".

 

Tegoroczny temat - według organizatorów - komponuje się z sytuacją społeczną i kryzysami: męskości, ojcostwa i autorytetu. Po mszy świętej do zebranych przemówił papież Franciszek, jego przesłanie do uczestników Lednicy nagrano podczas audiencji generalnej w Rzymie.

 

Uczestników odwiedził też prezydent Bronisław Komorowski.

 

- Chciałbym Wam serdecznie podziękować za to, że z tak niezwykłego miejsca, naraz, we wspólnym rytmie, bije kilkadziesiąt tysięcy młodych serc, że kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, młodych Polaków szuka źródła siły i optymizmu, radości życia w wierze. Zawsze chciałem tutaj przyjechać - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

 

Prezydent, przekazał na ręce ojca Jana Góry kielich, replikę Konstytucji 3 Maja, a także współczesną konstytucję.

 

Na zakończenie młodzież przeszła przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Ojciec Jan Góra zaprosił młodzież na kolejne XVIII Spotkanie, które zaplanowano na 7 czerwca 2014 r.

 

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Rokrocznie uczestniczy w nich od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób. (PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.