przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 23 lipca 2013

Prezydent: święto policji świętem państwa polskiego

  |   Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce Uroczystość z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego w Ostrołęce

Święto policji to w jakiejś mierze święto państwa polskiego, bo policja i wojsko są jednym z fundamentów państwa – powiedział we wtorek w Ostrołęce prezydent Bronisław Komorowski. 

 

Podczas uroczystości z okazji Święta Policji Garnizonu Mazowieckiego, która odbyła się w Ostrołęce, prezydent wręczył funkcjonariuszom, a także urzędnikom policji odznaczenia państwowe - 24 Medale za Długoletnią Służbę (12 Złotych i 12 Srebrnych).

 

Zobacz także: „Dobra kondycja policji rzutuje na całe państwo” Prezydent podkreślił, że wręczone przez niego odznaczenia to forma podziękowania od całego społeczeństwa. Złożył też policjantom w całej Polsce życzenia z okazji ich święta.

 

- To w jakiejś mierze święto państwa polskiego, bo przecież policja, wojsko, są jednym z tych fundamentów, elementów nośnych państwa – powiedział Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że policja i wojsko kształtują szacunek wobec państwa i prawa.

 

Prezydent dziękował też policjantom za obronę najsłabszych.  - Serdecznie dziękuję za wysiłek codziennej służby – mówił. Jak dodał, składa te podziękowania w Ostrołęce, ponieważ warto na polskie państwo patrzeć nie tylko z poziomu centralnego, ale także z poziomu władzy samorządowej.

 

 

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę na wyniki sondaży, które wskazują, że 89 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania.  - To niesłychanie optymistyczna informacja (…). To jest wielkie osiągnięcie Polski współczesnej – ocenił.

 

Zdaniem prezydenta świadczy to dobrze o polskim państwie i istotnym jego elemencie, jakim jest policja, a także o władzach samorządowych i obywatelach.

 

Jak dodał, za tymi danymi statystycznymi stoi codzienny wysiłek policjantów i innych osób. Prezydent życzył wszystkim Polakom przekonania, że policja stoi na straży państwa, ładu prawnego w Polsce, ale także na straży bezpieczeństwa każdego z nas.

 

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz wręczył nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystym apelu wzięli także udział: komendant główny policji Marek Działoszyński oraz szef mazowieckiej policji Cezary Popławski, a także minister Dariusz Młotkiewicz.

(PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.