przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 25 listopada 2010

Prezydent w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni

Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni   |   Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w bazie Marynarki Wojennej w Gdyni Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu Wizyta w Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w czwartek po południu wizytę w gdyńskiej bazie Marynarki Wojennej. Wizyta wiąże się z przypadającą w niedzielę 92. rocznicą utworzenia MW.

Przy historycznym okręcie ORP "Błyskawica", cumującym przy gdyńskim Skwerze Kościuszki, zwierzchnik Sił Zbrojnych został powitany przez dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Tomasza Matheę.
Zobacz także: "Nie ma jednego wzorca patriotyzmu”
Uroczystość odbyła się w honorowej asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW.

Po powitaniu prezydent wsiadł do motorówki reprezentacyjnej MW, którą udał się do Portu Wojennego w Gdyni Oksywiu. Tam - bez asysty mediów - zapoznał się z wyposażeniem 3 Flotylli Okrętów i spotkał z marynarzami.

Rzecznik MW Bartosz Zajda poinformował, że wizyta prezydenta organizowana jest w przededniu obchodów rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej. Jak dodał, 92 lata temu, 28 listopada 1918 roku, marszałek Józef Piłsudski dekretem rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną.

Przed wizytą w Gdyni, w czwartek przed południem, prezydent wziął udział w odsłonięciu Pomnika Tatara RP w gdańskim Parku Oruńskim, na której to uroczystości otrzymał od środowisk tatarskich medal "Gwiazda Orientu". Stamtąd Bronisław Komorowski udał się na Uniwersytet Gdański, gdzie spotkał się ze słuchaczami prowadzonego przez tę uczelnię Uniwersytetu Trzeciego Wieku. (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.