przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 października 2013

"Oborniki znane są z tego, że są tu ludzie aktywni"

  |   Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach Wizyta prezydenta w Obornikach

- Oborniki są znane z dużej aktywności społecznej i biznesowej - mówił we wtorek do mieszkańców wielkopolskiego miasta prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że pochodząc z Obornik Śląskich, czuje się tutaj jak u siebie.

 

Spotkanie prezydenta z lokalną społecznością i samorządowcami miało miejsce w Zespole Szkół w Obornikach. Burmistrz miasta Tomasz Szrama, witając Bronisława Komorowskiego, przypomniał, że prezydent pochodzi ze współpracujących z wielkopolskimi Obornikami Obornik Śląskich.

 

- Z pana rodzinnym miastem łączy nas nie tylko nazwa, ale też wieloletnia przyjaźń i partnerska współpraca. Proszę się czuć u nas jak w rodzinnym domu - powiedział.

 

Prezydent stwierdził, że z Obornikami od zawsze wiązał miłe wspomnienia - między innymi w związku z mieszkającą w Wielkopolsce rodziną. - To jest trochę dzieło przypadku, że urodziłem się na Dolnym Śląsku, ale zawsze z ogromną sympatią i ciekawością myślałem o Obornikach wielkopolskich. Niedaleko Obornik, nad rzeką Wełną spędzałem wakacje z babcią - powiedział.

 

Bronisław Komorowski ocenił, że w odwiedzanym mieście realizowane są typowo wielkopolskie cnoty. - Oborniki znane są z tego, że są tu ludzie aktywni, że jest tu wielka ilość organizacji pozarządowych, klubów sportowych. Wiem, że są i inne obszary dużej aktywności społecznej i biznesowej. Na terenie miasta jest ogromna ilość podmiotów gospodarczych - podkreślił.

 

Nawiązując do odwiedzanego obiektu, jednej z największych placówek oświatowych w regionie prezydent zauważył, że był on przedmiotem wielu znaczących inwestycji, w tym również termomodernizacji. - Warto izolować się na niemądre pomysły, warto oszczędzać i mądrze wydawać pieniądze - zaznaczył.

 

Po oficjalnej części spotkania, prezydent rozmawiał z uczniami obornickiej szkoły, z mieszkańcami miasta i lokalnymi samorządowcami.

 

Przed południem Bronisław Komorowski wziął udział w Poznańskiej Inauguracji Akademickiej, podczas której wszystkie publiczne uczelnie Poznania, wspólnie rozpoczęły rok akademicki.

 

Na zakończenie wizyty w Wielkopolsce prezydent weźmie udział w jubileuszowej gali z okazji 100-lecia istnienia Portu Lotniczego Poznań-Ławica i otwarciu rozbudowanego terminalu pasażerskiego.(PAP)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.