przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 29 października 2013

Prezydent: Trzeba dbać o dobry klimat dla rodziny

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Spotkanie Pary Prezydenckiej ze społecznością Gminy Dzierżoniów Prezydent na 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie Prezydent na 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie Prezydent na 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie Prezydent na 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie Prezydent na 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie

We wtorek prezydent wziął udział w 40. sesji Rady Miejskiej w Dzierżoniowie, podczas której radni jednomyślnie uchwalili Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny. - Taka decyzja dla waszego samorządu na pewno jest też wyzwaniem finansowym, ale mam nadzieję, że zdołacie mu podołać. Uchwała każdego samorządu tworzy dobry klimat dla rodziny w skali całego kraju. Ja dążę i doprowadzę do takich zmian w systemie podatkowym, które będą preferowały duże rodziny - zadeklarował prezydent.

- Chodzi o to, by osoby wychowujące więcej dzieci mogły korzystać z preferencji podatkowych i ulg, by te rodziny mogły liczyć na łatwiejszy dostęp do kultury i edukacji. Trzeba dbać o dobry klimat dla rodziny i jestem pewien, że tutaj w Dzierżoniowie taki właśnie panuje - podkreślił Bronisław Komorowski.

W maju prezydent przedstawił przygotowany w jego kancelarii program polityki rodzinnej, który zakłada m.in. wprowadzenie (zamiast obecnej ulgi podatkowej na wychowanie dziecka) kwoty wolnej od podatku uzależnionej od liczby dzieci, wprowadzenie ogólnopolskiej "karty dużych rodzin" uprawniającej do zniżek oraz wdrożenie programu mieszkań czynszowych. Więcej o Programie Polityki Rodzinnej Prezydenta RP.

Bronisław Komorowski podziękował radnym za uchwałę, ale też za jednomyślność w tak ważnej sprawie, jaką jest wspieranie rodziny. - Nie tylko Polska, ale cały świat zachodni, staje wobec coraz większego kryzysu demograficznego, którego skutki objawiają się w każdym obszarze życia. Dlatego to takie ważne, byśmy podejmowali wspólnie wysiłek dla rozwiązania tych problemów i wspierali rodzinę - dodał.

Prezydent podkreślił, że docenia też fakt, iż dzierżoniowscy samorządowcy, zajmując się na co dzień wieloma ważnymi dla życia całej społeczności bardziej bieżącymi sprawami, nie zapomnieli o przyszłych pokoleniach.

- Inwestuje się w szkoły, w drogi, również w skali kraju, ale często abstrahując od tego, jak za 20-30 lat będzie wyglądać nasze społeczeństwo. Gdzie będą dzieci, gdzie starcy - to ucieka nam z wyobraźni. Dlatego dziękuje wam za tę uchwałę - podkreślił prezydent.

Wcześniej w Mościsku para prezydencka spotkała się z przedstawicielami gminy Dzierżoniów, która jest jednym z laureatów konkursu "Dobry klimat dla rodziny". Podczas spotkania para prezydencka wysłuchała utworów muzycznych w wykonaniu dziewięcioosobowej rodziny, występu zespołu górali czadeckich; goście obejrzeli również warsztaty haftowania i zasadzili pamiątkowy dąb.(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.