przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 listopada 2013

Prezydent: Trzymajmy kciuki za Ukrainę

Prezydent w Radomiu

- Trzymajmy kciuki za Ukrainę, za jej dążenie do integracji ze światem zachodnim. Działajmy na rzecz tego, żeby to było możliwe już na szczycie w Wilnie, ale oczywiście Ukraina jest krajem w pełni niezależnym. To od Ukrainy zależy, jaką drogę wybierze – mówił prezydent Bronisław Komorowski pytany podczas wizyty w Radomiu o plany podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

 

- My jedno wiemy w Polsce, my mamy sami doświadczenie pozytywne z naszego integrowania się ze światem zachodu i światem UE. Życząc dobrze swojemu sąsiadowi życzymy, by mogli z dobrodziejstw integrowania się ze światem zachodnim a nie wschodnim korzystać - dodał Bronisław Komorowski.

 

W czwartek przed południem Rada Najwyższa Ukrainy nie poparła żadnego z sześciu projektów ustaw, zezwalających na wypuszczenie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. Od uwolnienia Tymoszenko zależały losy umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina - planowano, że do jej podpisania dojdzie na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w przyszłym tygodniu. Później w czwartek na stronie internetowej ukraińskiego rządu pojawiło się rozporządzenie o wstrzymaniu procesu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. (PAP, inf. własna)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.