przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 16 kwietnia 2014

O umiejętności wykorzystywania szans na Dolnym Śląsku

  |   Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej Wizyta prezydenta w Leśnej

Ostatnie 25 lat to wyjątkowy jak na polską historię czas, to złoty okres, czas niebywałego rozwoju - mówił w środę na spotkaniu z przedstawicielami powiatów lwóweckiego i lubańskiego w Zamku Czocha prezydent Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że na Dolnym Śląsku 25 lat wolnej Polski to czas próby dogonienia tego, co "tu było dawniej". - To próba konsekwentnie realizowana, z ogromną szansą na sukces. Pracując tu kolejne 25 lat zbudujemy polską rzeczywistość, polskie dokonania, które będą zarówno kontynuacją dorobku poprzednich pokoleń, nie polskich pokoleń, ale również będą źródłem naszej polskiej dumy - mówił Bronisław Komorowski.

 

Nawiązując do miejsca spotkania - Zamku Czocha - prezydent podkreślił, że w tym zabytku widać pracę i wytrwałość wielu pokoleń. - Ten zamek pokazuje, jak ważna jest umiejętność wykorzystywania szans, korzystanie z nawarstwionej ludzkiej pracy, a nie ciągłe zaczynanie od zera - mówił.

 

Prezydent namawiał przedstawicieli lokalnych samorządów do mądrego korzystania z tego, co na ziemiach zachodnich Polacy uzyskali w wyniku losów historii. - Wyjątkowo ważne jest każde dzieło, które pokazuje, że staramy się dobrze zagospodarować to co inni tu zbudowali i pomnożyć dla własnej zamożności - powiedział.

 

Zobacz także: "Ostatnie 25 lat to pasmo sukcesów w ratowaniu zabytków" "Dziś trzeba szczególnie pamiętać o tych walkach" Leśna i położony nieopodal tej miejscowości Zamek Czocha była ostatnim punktem środowej wizyty prezydenta na Dolnym Śląsku. Wcześniej Bronisław Komorowski odwiedził Lubiąż i Zgorzelec. (PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.