Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 21 grudnia 2010

Prezydent do żołnierzy: Polska jest z Was dumna

Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym   |   Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym Prezydent Bronisław Komorowski w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu Nowym

Polska jest z was dumna - powiedział we wtorek prezydent Bronisław Komorowski do polskich żołnierzy w Afganistanie. Prezydent uczestniczył w wigilijnym spotkaniu z żołnierzami w Kazuniu (Mazowieckie), podczas którego połączono się z Afganistanem.


- Mam świadomość, że w sposób szczególny dzisiaj należy się gorące podziękowanie za trudną służbę właśnie tam w Afganistanie, szczególnie wtedy, kiedy pojawiają się różne bolesne opinie. Chciałbym powiedzieć, że Polska jest z was dumna, Polska jest wam wdzięczna i Polska, właśnie przy okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składa wam i podziękowania, i życzenia satysfakcji z niełatwej służby - powiedział prezydent podczas wideokonferencji z polskimi żołnierzami na misji w Afganistanie.


- Do wszystkich żołnierzy kieruję życzenia dobrych świąt, wiary w to, że służba, którą wszyscy państwo pełnicie jest służbą potrzebną ojczyźnie – mówił Bronisław Komorowski. Życzył też wojskowym szczęścia żołnierskiego i rodzinnego.


Specjalne życzenia prezydent skierował do rodzin żołnierzy, a także do cywilnych pracowników wojska.


Wigilijne spotkanie prezydenta z żołnierzami odbyło się w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu.


- Saperzy, wojska inżynieryjne to ten rodzaj wojsk, które służą i ryzykują nie tylko w czasie wojny, ale także i w czasie pokoju - powiedział prezydent, nawiązując do znajdującego się Kazuniu pomnika saperów poległych przy powojennym rozminowaniu kraju oraz na misjach zagranicznych.


Przed spotkaniem opłatkowym prezydent złożył kwiaty przed tym pomnikiem. Podkreślił też zasługi saperów podczas zwalczania skutków tegorocznej powodzi.


W spotkaniu wzięli udział także m.in. minister obrony narodowej Bogdan Klich, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej, szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch oraz dowódcy rodzajów sił zbrojnych. Były też rodziny żołnierzy.(PAP)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu