przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 3 sierpnia 2014

"Karty Dużej Rodziny mogą przełamać kryzys demograficzny"

  |   Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim Spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny Spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny Spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny Spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny Spotkanie z rodzinami i partnerami programów Ostrowska Karta Rodziny 3+ oraz Karta Dużej Rodziny Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Bronisław Komorowski wręczył w niedzielę kilku rodzinom w Ostrowie Wielkopolskim Karty Dużej Rodziny. Podczas spotkania w ratuszu prezydent zachęcał samorządy do wprowadzania w całym kraju podobnych rozwiązań, które mogą pomóc przezwyciężyć kryzys demograficzny.

 

Karta Dużej Rodziny jest częścią ogólnopolskiego programu, który rozpoczął się 16 czerwca. W jego ramach rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać ze zniżek m.in. w PKP, muzeach, niektórych sieciach sklepów. Przed wprowadzeniem Karty część samorządów sama podjęła podobne inicjatywy. Zobacz także: Prezydent w Ostrowie: Jedzmy polskie jabłka

 

W przekonaniu prezydenta, dzięki systemowi kart łatwiej wychowywać dzieci w dużych rodzinach. -Chodzi nam o przełamanie kryzysu demograficznego. Liczę na to, że Karta Dużej Rodziny przyczyni się do ukształtowania pozytywnego obrazu dużych rodzin – podkreślił Bronisław Komorowski podczas niedzielnego spotkania w ostrowskim ratuszu.

 

W Ostrowie Wlkp. na początku roku powstała Karta Rodziny 3+, z której korzysta na razie ok. 320 dużych rodzin. Ostrów jest czwartym w Polsce miastem pod względem liczby firm i instytucji oferujących zniżki – rodziny mogą korzystać z 121 propozycji. Jak powiedział prezydent Komorowski, to wielkie osiągnięcie. - Idą wybory samorządowe. Mam nadzieję, że mieszkańcy, wyborcy będą pytali, gdzie jest Karta Dużej Rodziny, a gdzie jej nie ma. (…) Nie chodzi o to, żeby kogokolwiek rozliczać, ale żeby zachęcić do wysiłku – dodał.

 

Ostrowską Kartę Rodziny 3+ wprowadzono w styczniu 2014 r. Umożliwia ona dużym rodzinom korzystanie ze zniżek. Samorządowe karty, podobnie jak ogólnopolska, uprawniają do ulg, zniżek i zwolnień z opłat. Samorządy mogą przyjąć kartę ogólnopolską jako swoją, uzupełniając ją o dodatkowe, miejscowe zniżki lub wydać osobną, własną kartę, np. gminną.

W niedzielę prezydent odwiedzał wraz z małżonką południową Wielkopolskę. W Kaliszu odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Wziął tam też udział w uroczystościach upamiętniających 100. rocznicę zburzenia miasta. W Ostrowie Wielkopolskim prezydent spotkał się synagodze z przedstawicielami lokalnych władz i promował polskie jabłka – było to nawiązanie do wprowadzonego przez Rosję embarga. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.