przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 5 sierpnia 2014

"Polska szybko nadrabia skutki bankructwa PRL”

  |   Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu Wizyta Prezydenta RP w Olkuszu

Polska w sposób niesłychanie szybki nadrabia skutku bankructwa ekonomicznego PRL, ale na dogonienie świata zachodniego będą jeszcze musiały pracować całe pokolenia Polaków - powiedział we wtorek w Olkuszu prezydent Bronisław Komorowski.

 
Prezydent po przyjeździe do Olkusza spotkał się na rynku z mieszkańcami tego miasta. Zwracając się do olkuszan prezydent odniósł się do 25. rocznicy czerwcowych wyborów z 1989 r. i ich konsekwencji. - Widzimy, jak wiele się zmieniło. To nie znaczy, że żyjemy w raju, do tego jeszcze daleka droga. Wiemy jednak, że od nas zależy to - bo jesteśmy wolnymi ludźmi - czy lepiej, mądrzej tę wolność zagospodarujemy – przekonywał Bronisław Komorowski.
 
Prezydent przemawiał stojąc na zrekonstruowanych murach średniowiecznego ratusza, którego fragmenty zostały odkryte podczas rewitalizacji olkuskiej starówki. Inwestycja ta została zakończona w ubiegłym roku. Na zakończenie spotkania mieszkańcy Olkusza zrobili sobie wspólne zdjęcie z prezydentem.
 
Bronisław Komorowski w Olkuszu wziął też udział w spotkaniu z przedstawicielami samorządów miasta, okolicznych gmin i powiatu. Przypomniał tam m.in., że Olkusz jest jednym z miast polskich naznaczonych trudnym startem po upadku PRL - w ten sposób nawiązał do faktu, że po 1989 r., w wyniku przemian gospodarczych, w Olkuszu upadło kilka ważnych firm, a miasto dotknęło wysokie bezrobocie.
 
- Pamiętajmy, że nasza wolność odzyskana 25 lat temu przy użyciu kartki wyborczej była połączona z doświadczeniem kompletnego bankructwa poprzedniego systemu. Było to bankructwo polityczne, moralne, ale także ekonomiczne – mówił Bronisław Komorowski. Prezydent podkreślił jednocześnie, że Polska jest krajem, który nadrabia w sposób niesłychanie szybki zaległości i skutki tamtego bankructwa.
 
Zobacz także: "Jesteśmy w połowie drogi do znakomitego rozwoju" - Doganiamy świat zachodni i dogonimy, ale na to będą pracować jeszcze całe polskie pokolenia – dodał Bronisław Komorowski.
 
Wcześniej w ramach wizyty w Małopolsce prezydent odwiedził Miechów.(PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.