przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 sierpnia 2014

Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918”

  |   Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918” Otwarcie wystawy „Legiony Polskie 1914-1918”

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył w środę w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawę poświęconą Legionom Polskim i wielkiej wojnie. - W tej wystawie znajdziemy wiele z pięknej i potrzebnej w dalszym ciągu legendy - podkreślił na wernisażu.

 

Zobacz także: "Życzę dumy z armii polskiej i ze współczesnego państwa polskiego" Bronisław Komorowski na promocji książki Leszka Moczulskiego "Jest się czym radować, warto więc śpiewać" Legendy mają w sobie zawsze wielką moc, bo są oparte na autentycznych przeżyciach, na faktach, na wydarzeniach istotnych nie tylko w momencie, w którym się dzieją, ale i także wiele lat później - mówił prezydent.

 

Zwrócił też uwagę, że sztuka działa często w ramach różnych planów, różnych zamysłów, służy różnym celom. W sztuce - mówił prezydent - jest piękno i w sposób szczególny jest jej do twarzy z wolnością, dlatego dziś wolność, wielka sztuka rozumiana jako piękno także, poszły w parze w historii świata i Polski. Tu w Krakowie od razu piękno, sztuka, wyrazy artystyczne szły w parze, podpierając, podnosząc w górę czyn niepodległościowy - powiedział prezydent.

 

Zobacz także: "Rolą prezydenta szukanie sposobu na budowanie wspólnoty" "Rosja przegrała wojnę o dusze i umysły Ukraińców" Wystawa „Legiony Polskie 1914-1918" prezentuje co najmniej pół tysiąca obiektów. Eksponowane jest uzbrojenie, wyposażenie i umundurowanie wojsk niemieckich, austro-węgierskich, rosyjskich i francuskich. Ekspozycja czynna będzie do końca września 2015 roku. (PAP)


 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.