Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 28 sierpnia 2010

Prezydent podziękował strażakom za ofiarną służbę

Tagi:
straż, osp
Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie   |   Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie Odznaczenia strażaków z OSP w Marzeninie

W sobotę  Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystych obchodach 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Marzeninie k. Łasku. Wręczył zasłużonym strażakom-ochotnikom Krzyże Zasługi. Jak mówił, jest to forma podziękowania nie tylko prezydenta, lecz także podziękowania całego społeczeństwa i całego narodu.

- Podziękowania dla konkretnych osób za ich służbę i ich zasługi. Ale i także forma podziękowania przez nas wszystkich w Polsce straży pożarnej: tej zawodowej i OSP za całą, trudną, ale przecież niesłychanie ważną i dającą ogromną satysfakcję służbę - mówił prezydent Komorowski.

Podziękował też za 100 lat służby dla społeczności lokalnej strażakom w Marzeninie. Przypomniał, że z wizytą był tu kiedyś prezydent Ignacy Mościcki. - To jest dowód na to, że prezydenci się zmieniają, a straż pożarna w Marzeninie trwa, i niech tak zostanie - mówił.

Prezydent przyznał, że zawsze marzył, by być strażakiem, ale nie było mu to dane i z zazdrością patrzy na młodych druhów, którzy tego zaszczytu dostąpili i realizują swoje marzenia.

Jak zaznaczył, współcześni strażacy kształtują na naszych oczach postawy służby dla innych, dzielności wobec zagrożeń, poczucia odpowiedzialności za los wszystkich. Przypomniał, że strażacy nie tylko walczą z pożarami, ale także z katastrofami żywiołowymi, takimi, jakie przeżywaliśmy w czasie tegorocznej powodzi. Komorowski podziękował także polskim strażakom za udział w gaszeniu pożarów w Rosji.

- Bo to ma głęboki sens. Demonstrowanie solidarności międzyludzkiej. Tu, gdzie wybuchnie pożar stodoły, ale także w tych wielkich problemach walki z żywiołami w wymiarze międzynarodowym. To buduje nas wszystkich, czyni nas wszystkich razem bardziej skłonnymi do myślenia w kategorii tej solidarności na codzień. Nie tylko z wielkich sztandarów. Solidarności na codzień między ludźmi tu w Marzeninie, w skali całego państwa Polskiego a nawet w skali całej Europy - mówił Komorowski.

Podczas uroczystości wręczono także złote odznaki zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej.
Zobacz także: Prezydent: widać tu dobrą przyszłość sił powietrznych Prezydent wręczył Krzyże Zasługi strażakom z OSP
Prezydent przekazał miejscowym strażakom kluczyki do nowego samochodu gaśniczego i dłuższą chwilę rozmawiał z ratownikami z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP. Na koniec wizyty Bronisław Komorowski wpisał się do księgi pamiątkowej i zasiadł do pamiątkowego zdjęcia z miejscowymi strażakami-ochotnikami. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu