przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 24 sierpnia 2014

Spotkanie z dawnymi uczniami seminarium w Niepokalanowie

  |   Spotkanie Prezydenta RP - w klasztorze pokamedulskim w Wigrach - z dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Fot. Tomasz Jaszkowski Spotkanie Prezydenta RP - w klasztorze pokamedulskim w Wigrach - z dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Fot. Tomasz Jaszkowski Spotkanie Prezydenta RP - w klasztorze pokamedulskim w Wigrach - z dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Fot. Tomasz Jaszkowski Spotkanie Prezydenta RP - w klasztorze pokamedulskim w Wigrach - z dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Fot. Tomasz Jaszkowski Spotkanie Prezydenta RP - w klasztorze pokamedulskim w Wigrach - z dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Fot. Tomasz Jaszkowski

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w niedzielę w klasztorze pokamedulskim w Wigrach ze swoimi dawnymi uczniami z niższego seminarium duchownego w Niepokalanowie. Prezydentowi towarzyszyła małżonka Anna. W okresie stanu wojennego i później, do 1989 roku, Bronisław Komorowski wykładał w seminarium historię.

 

W sierpniowym wywiadzie dla Radia Niepokalanów prezydent wspominał, że czas pracy nauczycielskiej w seminarium był dla niego enklawą bezpieczeństwa. – Byłem tu u siebie – taki panował klimat spotkań z zakonnikami i seminarzystami - mówił. Przyznał, że praca ta była solą w oku władz komunistycznych i bezpieki.

 

Zobacz także: Prezydent w Radiu Niepokalanów o wypełnianiu cząstki polskiej wolności Prezydent powiedział też, że cieszy się z każdego spotkania ze swoimi wychowankami rozsianymi dziś po całym świecie i pełniącymi różne funkcje społeczne. Przyznał, że jest to dla niego źródłem wielkiej radości.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.