Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 27 stycznia 2015

Z prezydentem Poroszenką o sytuacji na wschodzie Ukrainy

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Ukrain Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Ukrain

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek późnym wieczorem w Krakowie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Rozmowy dotyczyły sytuacji na wschodzie Ukrainy, w tym ostrzału Mariupola przez prorosyjskich separatystów.

 

Jak powiedział we wtorek PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski, była to kontynuacja poniedziałkowej rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Ukrainy, które dotyczyły sytuacji na wschodzie Ukrainy, kryzysu ukraińsko-rosyjskiego i reakcji świata zachodniego na ostrzał Mariupola.

 

Prezydenci Polski i Ukrainy uczestniczyli wcześniej w uroczystościach z okazji 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.

 

Zobacz także: Prezydenci Polski i Francji m.in. o Ukrainie i Trójkącie Weimarskim Prezydent w rozmowie z Petrem Poroszenką potępił atak na Mariupol We wtorek wieczorem w Krakowie Komorowski spotkał się z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Rozmawiali m.in. o współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego i sytuacji na Ukrainie. (PAP)

Poleć znajomemu