Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 11 lutego 2015

„Samorząd warto rozwijać i traktować jako inwestycję”

  |   Spotkanie prezydenta z samorządowcami Płocka Spotkanie prezydenta z samorządowcami Płocka Spotkanie prezydenta z samorządowcami Płocka Spotkanie prezydenta z samorządowcami Płocka Spotkanie prezydenta z samorządowcami Płocka Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku Spotkanie z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego we Włocławku

- Samorząd warto nie tylko doceniać, warto go również rozwijać i traktować jako inwestycję na następne lata, co najmniej na kolejnych 25 lat - podkreślił Bronisław Komorowski, przypominając przypadający w tym roku jubileusz polskiego samorządu. W środę prezydent spotkał się z samorządowcami Płocka obecnej i poprzednich kadencji. Zobacz także: „Tadeusz Mazowiecki ma jeden wielki pomnik - współczesną Polskę”   Także we Włocławku podkreślał wielkie znaczenie reformy samorządowej. 

 

Przed południem o historii i roli samorządu Bronisław Komorowski rozmawiał w Płocku z uczniami tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, najstarszej polskiej szkoły istniejącej od 1180 r.

 

 
- Jest wiele poważnych wyzwań, które stoją przed Polską, także przed polską samorządnością - dodał prezydent. Ocenił, że każdy samorząd, każda gmina powinny szukać dla siebie własnych, specyficznych szans rozwojowych.
 
Bronisław Komorowski podkreślił, że dla sprawnego funkcjonowania samorządu konieczne jest wybieranie ludzi odpowiednich, tak by władza samorządowa łączyła w sobie kompetencje i ambicję.
 
Po południu na spotkaniu z samorządowcami we Włocławku Komorowski powiedział, że z perspektywy 25 lat widać, jak wielkie znaczenie miała reforma samorządowa. - Nie tylko dla rzeczywistości i metody zarządzania lokalnymi wspólnotami, ale i jak wielkie znaczenie miała dla gospodarki, a także naszej polskiej mentalności. Warto o tym pamiętać dzisiaj, kiedy cieszymy się owocami tej wielkiej, mądrej zamiany - podkreślił.

 

Prezydent przyznał, że pomimo wielu dokonań zostało wiele problemów i wiele pracy.

 

- Ale został wzorzec postępowania, została metoda działania, oparta na szukaniu tego, co można wydobyć ze społeczności lokalnej jako źródło energii i kreatywności, a jednocześnie co można zrobić, aby wykorzystać te wszystkie dodatkowe mechanizmy, które są cząstką naszej wolności - przekonywał.

 

Bronisław Komorowski wskazał, że samorząd ciągle wymaga twórczej pracy i myślenia. - Mam świadomość barier, także tworzonych w różnych etapach reformy samorządowej w Polsce - dodał. (PAP, inf. własna)

 

Więcej o obchodach 25-lecia Samorządności na stronie prezydent.pl/samorzadnosc

Lokalizacja

Poleć znajomemu