Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 21 kwietnia 2015

"Należy sprawdzać wiarygodność polityków"

  |   Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia Prezydent na budowie obwodnicy Inowrocławia

Można i należy sprawdzać wiarygodność polityków, czy wykonują dane obietnice - mówił we wtorek prezydent Bronisław Komorowski w Jacewie (Kujawsko-Pomorskie) na rozpoczętej budowie obwodnicy Inowrocławia. Inwestycja, która pozwoli odciążyć ruch w mieście, ma być gotowa za 2,5 roku.

 

Obietnicę budowy obwodnicy Bronisław Komorowski, jeszcze jako kandydat na prezydenta, złożył przed pięcioma laty podczas wizyty w Inowrocławiu w ostatnim dniu kampanii przed drugą turą wyborów. Na spotkaniu z mieszkańcami i kuracjuszami w Parku Zdrojowym był wtedy obecny również ówczesny premier Donald Tusk oraz członkowie kierownictwa PO.

 

- Dla mnie jest to dowód, że czasami liczy się szybki refleks, którym państwo wykazaliście się wtedy - bo był to czas kampanii wyborczej - aby mnie zapytać o to, czy wesprę budowę obwodnicy Inowrocławia. Ja też wykazałem się szybkim refleksem, bo zadałem to pytanie panu premierowi i uzyskałem wstępną deklarację, deklarację pozytywną, która oznaczała jednak, że przez następny czas trzeba było skutecznie zabiegać o realizację obietnic i projektu, a konkretnie o pieniądze na ten projekt - powiedział Bronisław Komorowski na konferencji na placu budowy w Jacewie.

 

Prezydent pokreślił, że dzięki inwestycji przybędzie 19 kilometrów trasy, która pozwoli lepiej funkcjonować miastu-uzdrowisku i jego mieszkańcom, ale również podróżującym po Polsce.

 

- Gratuluję wszystkim skuteczności działania. Rzeczywiście tak jest, że czasami można i należy sprawdzać wiarygodność polityków, czy wykonują dane obietnice. Należy w moim przekonaniu - zgodnie z moim doświadczeniem, wieloletnim z funkcjonowania w polityce - sprawdzać polityków również od (takiej) strony, czy łatwo nie dają nadmiernych obietnic. Serdecznie więc dziękuję, że złożona tu przeze mnie obietnica zaowocowała - mówił prezydent.

 

Bronisław Komorowski obietnicę budowy obwodnicy Inowrocławia złożył 2 lipca 2010 roku. - To jest realne. My to zrobimy, nie tylko będziemy obiecywali. A że sprawy idą w dobrą stronę, to będzie nie tylko ta obwodnica - mówił wówczas przyszły prezydent.

 

Później prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Inowrocław 14 października 2013 r., gdy budowa obwodnicy znalazła się w rozporządzeniu Rady Ministrów. Mówił wówczas, że długi czas mu cierpła skóra, ale gdy obwodnica znalazła się na liście inwestycji do realizacji, kamień spadł mu z serca.

 

Obwodnica Inowrocławia długości 19 km będzie miała po dwa pasy ruchu w obie strony. Powstaną trzy węzły drogowe Latkowo, Jacewo i Tupadły, a także kilkanaście obiektów inżynierskich. Projekt, którego inwestorem jest GDDKiA, będzie kosztował 359 mln zł. (PAP)

 

Poleć znajomemu