Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 25 kwietnia 2015

"Polski patriotyzm może być patriotyzmem radosnym"

  |   Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie Wizyta prezydenta w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką gościł w sobotę w Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie. Prezydencka para zjadła śniadanie z wychowankami, a następnie przygotowywała wspólnie z nimi symboliczne kokardy narodowe przed "Majówką z Polską".

 

Prezydent wyraził zadowolenie, że właśnie w Odporyszowie razem z Siemachą może rozpocząć "Majówkę z Polską". - "Majówka z Polską" ma swoją dobrą tradycję, ma swoje zasady, które polegają m.in. na tym, że przygotowując się do niej robimy narodowe kokardy, kotyliony – po to, aby było barwnie i patriotycznie w Polsce, ale także po to, żeby zaznaczyć, że chcemy wiele rzeczy robić po prostu razem – powiedział prezydent.

 

- Te kokardy mają piękną, bardzo długą tradycję, sięgającą poprzednich stuleci, ale my dzisiaj robiąc to razem nadajemy jej nową treść: podkreślamy to, że właśnie polski patriotyzm może być patriotyzmem radosnym, patriotyzmem wychylonym w przyszłość, otwartym na innych ludzi i pozwalającym przeżywać tę wspólnotę – mówił prezydent.

 

- Wspólnota Polsce jest potrzebna – wspólnota na poziomie podstawowym, rodzinnym, także i tego rodzaju instytucji, które dbają o to, aby następne pokolenia polskie wyrastały w duchu nowoczesnego patriotyzmu i wyrastały w jak najlepszych warunkach. Ale także ta wspólnota jest potrzebna na poziomie ogólnonarodowym – podkreślił Bronisław Komorowski. Zdaniem Anny Komorowskiej, przygotowane w Odporyszowie kokardy były "perfekcyjne".

 

Wspólne przygotowywanie kokard to kontynuacja akcji zapoczątkowanej w 2010 roku. W jej ramach prezydent Komorowski promuje radosne obchody świąt narodowych w maju i listopadzie; zachęca też Polaków do wspólnego przygotowywania i noszenia symbolicznych kokard w barwach narodowych.

 

 

Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie jest placówką Stowarzyszenia Siemacha. W skład obiektu oprócz domu dziecka wchodzi także placówka opieki dziennej oraz zaplecze sportowe z pływalnią. W części całodobowej znalazło opiekę 12 dzieci, które nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych. Dzięki bliskości placówki dziennej, podopieczni domu dziecka mogą budować trwałe relacje z rówieśnikami i uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. (PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu