Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 maja 2015

Ustawa o tzw. sprzedaży bezpośredniej podpisana

  |   Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana Ustawa pozwalająca rolnikom na bezpośrednią sprzedaż podpisana

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę pozwalającą rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców.

 

Uroczystość podpisania Ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw odbyła się w Zastawnie, gdzie prezydent odwiedził gospodarstwo agroturystyczne i ekofarmę „Vitalis” Państwa Agnieszki i Tadeusza Kawy. Tam spotkał się z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że nowelizacja daje nowe szanse, istotne przede wszystkim z punktu widzenia mniejszych gospodarstw rolnych. - Ta ustawa jest kamieniem milowym do uzyskania możliwości, jakie mają rolnicy w wyżej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, gdzie podziwiamy współtworzenie kultury kulinarnej, która wzbogaca wartości poszczególnych regionów i miejscowości - ocenił.

 

Chodzi o to - mówił prezydent - by ułatwić rolnikom sprzedaż bezpośrednią, tak by "miała ona charakter działania legalnego i pożądanego".  Wyraził nadzieję, że to zachęci wiele osób do działania zgodnego z przepisami i z korzyścią dla siebie.

Ustawa z dnia 9.04.2015 r. pozwoli rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców. Szacuje się, że spośród miliona drobnych gospodarstw rolnych ok. 100 tys. byłoby w stanie sprzedawać swoje wyroby w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Lokalizacja

Poleć znajomemu