przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 5 marca 2011

Para prezydencka na imprezie promującej transplantologię

Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie   |   Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle Bieg narciarski „Biegnę po nowe życie" w Wiśle

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował w Wiśle uczestników sobotniego biegu narciarskiego „Biegnę po nowe życie”. Bieg odbywał się w ramach „Snow sport show” - imprezy promującej ideę transplantacji.

- „Bieg po nowe życie” oznacza, że tu w Wiśle znalazła siedzibę wspaniała impreza sportowa, która ma uwrażliwiać wszystkich na kwestie związane z transplantacją - powiedział prezydent. Dodał, że pokazuje to, iż osoby, które z transplantacji skorzystały, mogą realizować się w sporcie.


Sygnał do startu biegu narciarskiego dała małżonka prezydenta Anna Komorowska. W biegu wystartowali m.in.: muzyk Paweł Kukiz, piłkarz Tomasz Iwan, pięściarz Przemysław Saleta, dziennikarz Rafał Bryndal i aktor Jarosław Jakimowicz oraz wiele osób po przeszczepach.


Rzecznik imprezy Tomasz Furtak dodał, że „Snow sport show” to projekt społeczny promujący działania prozdrowotne, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. - Celem inicjatywy jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnienie „oświadczeń woli” oraz przełamywanie barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa, co przyczyni się do zwiększenia liczby narządów do transplantacji - powiedział.


Projekt „Snow sport show” powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się m. in. promocją projektów społeczno–sportowych. W sobotę Saleta zapowiedział, że impreza będzie się odbywała cyklicznie, także latem. (PAP)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.