przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 11 maja 2011

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Prezydent spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami
Prezydent spotkał się ze świdnickimi przedsiębiorcami

Przedsiębiorcy to ludzie, którzy wzięli los we własne ręce, dając przykład innym, na czym polega zmiana ustrojowa - mówił w Świdnicy prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Jak dodał, istotą samorządności jest wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych.

- Samorządność i gospodarka pozwoliła udanej transformacji ustrojowej na rozwój. Tak postrzegam reformę samorządową, tak też myślę o ludziach, którzy przyczynili się od rozwoju gospodarczego - mówił Bronisław Komorowski.

Prezydent zadeklarował, że będzie starał się, aby dzień 4 czerwca, jako rocznica początku polskiej transformacji, był radosnym świętem. - 4 czerwca (1989 roku) był momentem wielkiej zmiany. Okazuje się jednak, że po latach nadal wielu autorów tego sukcesu nie zostało zauważonych. Postaram się wyrównać rachunki w stosunku do czterech kolejnych rządów po 1989 r. Narodowa wdzięczność należy się tym, którzy walczyli o wolność i udało im się ją zagospodarować - mówił prezydent.

Obecny na spotkaniu doradca prezydenta Jan Lityński podkreślił wyjątkowość Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. - To nietuzinkowi ludzie i nietuzinkowe stowarzyszenie. Uważam, że gdyby takich stowarzyszeń było więcej, to Polska inaczej by wyglądała. Tu jest duch tolerancji, duch wolności i duch pomocy - mówił Lityński.

Prezydent wręczył przedsiębiorcom z powiatu świdnickiego statuetki będące wyróżnieniem za prowadzoną przez nich działalność.(PAP/inf. własna)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.