przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 lipca 2011

Prezydent otworzył przystań jachtową przy molo w Sopocie

Prezydent otworzył przystań jachtową przy molo w Sopocie

Prezydent Bronisław Komorowski razem z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim przecięli wstęgę, symbolicznie otwierając wybudowaną właśnie przystań jachtową przy molo w Sopocie.

Marina przeznaczona dla ponad 100 jachtów została zbudowana przez sopocki samorząd przy wsparciu Unii Europejskiej.

Bronisław Komorowski, który do Sopotu przypłynął łodzią Straży Granicznej, w krótkim wystąpieniu pogratulował lokalizacji mariny, bo - jak mówił - "to optymalne położenie". Dodał, że nowa przystań będzie wizytówką polskiego Wybrzeża.

 

- Jestem pełen podziwu, bo przystań wzbogaca zarówno molo, jak i Sopot, a jednocześnie stwarza szansę na umocnienie morskiego wychowania następnych pokoleń - powiedział prezydent, dodając, że marina jest wielką szansą dla Sopotu. - Bo to jest nie tylko uatrakcyjnienie, ale też coś, co się zawsze bardzo liczy w takich miejscowościach, jak Sopot - przyrost elegancji, bo żeglarstwo ma ten wielki walor, że jest ze swojej natury eleganckie i po prostu piękne - mówił.

Bronisław Komorowski powiedział też, że marina będzie szansą pokazania żeglarzom polskiego Wybrzeża. - Do tej pory bywało z tym różnie: często brak infrastruktury ograniczał możliwość poznania polskiego Wybrzeża, polskich portów czy miejscowości nadmorskich - powiedział prezydent.

Po uroczystości Bronisław Komorowski udał się na obiad, na który zaprosił go do sopockiego Grand Hotelu Jacek Karnowski.

Sopocka przystań powstała przy molo. Marinę zbudowano pomiędzy bokami głowicy mola, jego ostrogą oraz dwoma nowymi falochronami - wschodnim i południowym. Wewnątrz tak powstałego portu znalazły się trzy baseny wydzielone pływającymi pomostami, przy których przygotowano miejsca dla 103 jachtów: 40 o długości między 10 a 14 m oraz 63 o długości do 10 m.  (PAP, inf. własna)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.