Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 16 lipca 2011

Prezydent apeluje: głosujcie na Mazury

Prezydent zagłosował na Mazury w konkursie na nowe cuda świata
Prezydent zagłosował na Mazury w konkursie na nowe cuda świata
Prezydent zagłosował na Mazury w konkursie na nowe cuda świata
Prezydent zagłosował na Mazury w konkursie na nowe cuda świata

Prezydent Bronisław Komorowski nad brzegiem jeziora Niegocin w Giżycku zagłosował na Mazury w konkursie na nowych siedem cudów świata natury. - Wzywam całą Polskę i apeluję do wszystkich na świecie, by poparli Mazury w walce o tytuł cudu natury - mówił prezydent.

 

Komorowski zagłosował na Mazury i zaapelował do wszystkich, by zechcieli zrobić dokładnie to samo. - To niewielki wysiłek, jedno kliknięcie albo jeden sms - przekonywał prezydent w sobotę.


- To jest promocja Mazur, to także promocja Polski - podkreślił.


Według prezydenta, dla Polaków oczywiste jest, że Mazury są czymś absolutnie wyjątkowym. Jak dodał, chodzi o to, by dowiedział się o tym także świat i aby widział Polskę przez pryzmat wspaniałości tego daru niebios, jakim jest kraina tysiąca jezior.


Jak stwierdził, na dłuższą metę każdy kraj musi mieć jakieś sztandary, symboliczne takie kwestie, sprawy, które wiążą emocjonalnie. - Samo pojęcie "Polska" musi być kojarzone z czymś pięknym, czymś dobrym - zaznaczył prezydent.


- Niewątpliwie takim skarbem polskim jest jeszcze stosunkowo nieprzekształcony krajobraz, to jest właśnie natura, przyroda. Ja uważam, że można tych skarbów pewnie i wskazać więcej, to mogą być czasami ludzie. Ale niewątpliwie na tej całej liście natura, przyroda, krajobraz stanowią najmocniejsze polskie pozycje, największą szansę - oświadczył Bronisław Komorowski.


Mazury są jedynym polskim kandydatem w konkursie Fundacji New7Wonders na nowych siedem cudów świata natury.  Do finału konkursu oprócz Mazur weszło 27 innych miejsc na świecie, m.in. Wezuwiusz, Amazonka i Wielki Kanion Kolorado. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 11 listopada tego roku, głosy można oddawać przez internet lub wysyłając sms.


Mazury w tym konkursie reklamują się hasłem "Mazury cud natury" a autorzy kampanii zwracają w niej uwagę na wyjątkowe walory krajobrazowe regionu (jeziora, lasy, morenowe pagórki), przyrodnicze (różnorodność świata roślin i zwierząt, promowane są m.in. żyjące wolno w Puszczy Boreckiej żubry) oraz architektoniczne (tradycyjna mazurska zabudowa wsi i małych miasteczek). (PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu