przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 5 sierpnia 2011

Prezydent otworzył pokaz koni arabskich

Prezydent otworzył pokaz koni arabskich   |   Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich Prezydent otworzył pokaz koni arabskich

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył w piątek pokaz koni arabskich w Janowie Podlaskim (Lubelskie). W janowskiej stadninie co roku w sierpniu prezentowane są najpiękniejsze polskie araby i odbywa się znana w świecie aukcja tych koni.

 

 

W piątek rozpoczął się 33. Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który prezydent objął swoim patronatem. Bronisław Komorowski podkreślił, że nazwa pokazu jest adekwatna do polskiej tradycji.

 

- Każdy, kto zna choć trochę historię Janowa Podlaskiego, hodowli koni w tym pięknym miejscu, kto zna choć trochę i czuje historię Polski, wie, że to jest dobra nazwa – powiedział prezydent.

 

Zaznaczył, że choć Polska nie jest jedynym krajem, który podkreśla związki z tradycją hodowli koni i jeździectwa, to polska miłość do koni nabiera szczególnego wymiaru przez historię naszego narodu.

 

- Dlatego warto w tak pięknym i niezwykłym miejscu pomyśleć choć chwilę o tym, że koń to cząstka naszej polskiej duszy, polskiego serca  - dodał Bronisław Komorowski. Prezydent powiedział, że ma świadomość emocji, które będą w Janowie przezywać hodowcy i kupcy podczas pokazów i aukcji.  Życzył polskim hodowcom dumy z osiągnięć w hodowli. - Nabywcom koni życzę satysfakcji z dobrze wydanych dużych pieniędzy tu w Janowie – powiedział.

 

Prezydent zwiedził stadninę i jeździł bryczką po jej terenie. Obejrzał pokaz najpiękniejszych koni z polskich hodowli.

(PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.