przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 maja 2015

Zapalenie zniczy przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970

Europejscy przywódcy, którzy uczestniczą na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego w gdańskich obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, złożyli w czwartek wieczorem znicze przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców. 
Czwartek, 7 maja 2015

Spotkania z sekretarzem generalnym ONZ i prezydentem Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek po południu w Gdańsku z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem. Następnie odbyło się trójstronne spotkanie Bronisława Komorowskiego, Ban Ki Muna i prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. 
Środa, 6 maja 2015

"Musimy uczyć się szanować odmienne postawy w imię wspólnoty"

Pomnik pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego odsłonił w centrum Poznania prezydent. - Polska jest najważniejsza dla nas wszystkich. Musimy uczyć się szanować odmienne emocje, odmienne postawy w imię budowy wspólnoty - mówił podczas uroczystości. 
Środa, 6 maja 2015

"Konsolidacja szansą dla przemysłu zbrojeniowego" 

Konsolidacja to wielka szansa dla polskiego przemysłu zbrojeniowego; jest ona konieczna dla utrzymania własnego potencjału w zakresie produkcji specjalnej, bez którego trudno sobie wyobrażać efektywny system obrony Polski – mówił Prezydent RP w Radomiu. 
Wtorek, 5 maja 2015

Ustawa o tzw. sprzedaży bezpośredniej podpisana   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/x6hp9ZuAHoA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent RP podpisał we wtorek ustawę pozwalającą rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców. Bronisław Komorowski odwiedził Zastawno, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym spotkał się z rolnikami. 
Wtorek, 5 maja 2015

"Straż Graniczna może wzmocnić armię w sytuacji kryzysu"

Straż Graniczna przeszła ogromne zmiany, a jej potencjał może być przydatny do reagowania przez państwo polskie na różnego rodzaju kryzysy i wzmocnić siły obronne w sytuacji kryzysu wojennego - mówił w Grzechotkach prezydent Bronisław Komorowski. 
Czwartek, 30 kwietnia 2015

"Ćwiczenia odzwierciedlają współdziałanie w NATO"   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/l3MbuvB0wLs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Polska jest zainteresowana nie tylko wspólnymi ćwiczeniami z żołnierzami krajów NATO, ale także związaną z nimi obecnością na naszym terytorium sił zbrojnych krajów członkowskich – mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski na poligonie w Drawsku Pomorskim. 
Czwartek, 30 kwietnia 2015

"Filharmonia Szczecińska symbolem życia na Ziemiach Odzyskanych"

Nowoczesny, wyjątkowy pod względem architektonicznym gmach szczecińskiej filharmonii jest symbolem polskiego życia na Ziemiach Odzyskanych - mówił w czwartek w Szczecinie prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się m.in. z pracownikami filharmonii. 
1 POPRZEDNIA 1234567  62
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.