przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 24 lipca 2011

Prezydent z wizytą na Kaukazie

Prezydent Bronisław Komorowski przed wylotem do Azerbejdżanu

Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął wizytę w Azerbejdżanie. To pierwszy etap sześciodniowej podróży na Kaukaz Południowy. Prezydent odwiedzi także Gruzję i Armenię.


 W stolicy Azerbejdżanu, Baku, Bronisław Komorowski spotka się z prezydentem Ilhamem Alijewem i przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Ogtajem Asadowem.

 

W obecności Komorowskiego i Alijewa podpisane będą m.in. umowy i memoranda dotyczące polityki zagranicznej, kultury, gospodarki i nauki a także porozumienia o współpracy kulturalnej w latach 2011-2013 i o współpracy weterynaryjnej oraz umowa o współpracy między Polską Agencją Prasową a azerbejdżańską agencją Azer Tass.

 

Komorowski złoży także wieńce w Alei Zasłużonych oraz pod Pomnikiem Szahidów w Alei Szahidów w Baku. Odwiedzi ponadto fabrykę dywanów i będzie pod pomnikiem inżyniera Pawła Potockiego, który w pierwszej połowie XX wieku zaangażowany był w rozwój przemysłu naftowego w Azerbejdżanie. Jedna z ulic stolicy otrzymała jego imię. Prezydent będzie też uczestniczył w polsko-azerbejdżańskich spotkaniach gospodarczych.

 

W trakcie sześciodniowej wizyty Komorowski odwiedzi też Gruzję i Armenię. W Tbilisi Komorowski będzie rozmawiał z prezydentem Micheilem Saakaszwilim, przewodniczącym parlamentu Dawidem Bakradze i premierem Niką Gilaurim. W Erywaniu spotka się z prezydentem Serżem Sarkisjanem, premierem Tigranem Sarkisjanem i przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Howikiem Abrahamianem.

 

(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.