przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 25 lipca 2011

Prezydent o współpracy gospodarczej z Azerami

Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Azerbejdżanie
Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Azerbejdżanie
Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Azerbejdżanie

 Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w poniedziałek na polsko-azerbejdżańskim forum gospodarczym w Baku, że trzeba szukać innych obszarów współpracy z Azerami poza sektorem paliwowym.

 

- W Polsce z dumą podkreślamy, że byliśmy jedynym krajem w UE, który nie przeżył recesji przez całe 20 lat - mówił prezydent Komorowski podczas polsko-azerbejdżańskiego forum gospodarczego.

 

Jak powiedział, cieszy się, że "w ramach bardzo dobrych relacji polsko-azerskich i dobrych relacji politycznych" jest "coraz więcej miejsca i przestrzeni dla szukania nowych obszarów współpracy gospodarczej".

 

Zdaniem prezydenta sektor paliwowy odgrywa rolę dominującą i pewnie tak jeszcze długo będzie. - Powinniśmy szukać innych obszarów współpracy gospodarczej, innych obszarów rozwoju polskiego biznesu - dodał Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że bardzo liczy na aktywność małego i średniego biznesu z Polski. - Także tutaj, w Azerbejdżanie, gdzie otwierają się zupełnie nowe możliwości, będące efektem ogromnego skoku rozwojowego, jakiego dokonała gospodarka azerbejdżańska, głównie w oparciu o sektor paliwowy - dodał.

 

W ocenie prezydenta, dobrze byłoby, gdyby "dobre perspektywy jeśli chodzi o współpracę polsko-azerską i europejsko-azerską w obszarze sektora paliwowego zostały uzupełnione o jak najżywsze kontakty biznesu w rożnych innych obszarach".

 

Na wspólnej konferencji prasowej w Baku prezydent Bronisław Komorowski zapewnił, że projekt ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk jest nadal aktualny. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podkreślił, że jego kraj ma ropociągi i gazociągi, a ich możliwości nie są w pełni wykorzystane.

 

(PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.