przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 września 2011

Bronisław Komorowski i Herman van Rompuy m.in. o Ukrainie i Partnerstwie Wschodnim

prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy   |   Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy

Ukraina i zbliżający się szczycie Partnerstwa Wschodniego w Warszawie to tematy, o których rozmawiali w piątek po południu w Brukseli prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy.


- Przekazałem panu przewodniczącemu informacje i moje oceny związane z rozmowami i niedawnym spotkaniem z prezydentem Wiktorem Janukowyczem - powiedział Bronisław Komorowski po spotkaniu z Hermanem van Rompuyem. Prezydent Komorowski wraz z małżonką Anną przebywa w piątek po południu z kilkugodzinną wizytą w Brukseli. Janukowycz był gościem prezydenta w ubiegłym tygodniu na Helu.

Jak podkreślił prezydent, kwestia perspektywy europejskiej dla Ukrainy zależy m.in. od powodzenia i sukcesu szczytu Partnerstwa Wschodniego w Polsce. - To jest strategicznie ważna sprawa dla Polski - dodał. - Po rozmowach z prezydentem Janukowyczem mogę mieć ograniczony, ale uzasadniony, optymistyczny punkt widzenia na perspektywę rozwoju sytuacji (na Ukrainie ), także w kontekście sprawy Julii Tymoszenko - podkreślił.

Bronisław Komorowski przypomniał, że w poniedziałek z van Rompuyem spotka się premier Donald Tusk. - Będziemy kontynuować działania, które mają zapewnić powodzenie i sukces szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie, ale również wyjście Ukrainy z trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się, w opinii wielu państw członkowskich UE, ze względu na trwający proces Tymoszenko - powiedział prezydnet Komorowski. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.