przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 18 grudnia 2011

Prezydent z wizytą w Chinach

Wylot prezydenta Bronisława Komorowskiego do Chin   |   Wylot prezydenta Bronisława Komorowskiego do Chin Wylot prezydenta Bronisława Komorowskiego do Chin Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Chinach

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką przybył w niedzielę o godz. 11 czasu miejscowego do Szanghaju, gdzie weźmie udział w forum inwestycyjnym. W Pekinie spotka się z prezydentem Hu Jintao i premierem Wen Jiabao, a także będzie uczestniczył w forum gospodarczym i akademickim.
Zobacz także: Prezydent rozmawiał z szanghajskimi biznesmenami
W poniedziałek w Szanghaju prezydent weźmie udział w Forum Inwestycyjnym oraz spotka się z Merem Szanghaju Han Zhengiem. Wieczorem w Pekinie Para Prezydencka wysłucha koncertu w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Teatrze Narodowym .

We wtorek prezydent Bronisław Komorowski zainauguruje Polsko-Chińskie Forum Rektorów Szkół Wyższych, a wspólnie z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Hu Jintao złoży podpis pod wspólnym oświadczeniem i dokumentami dwustronnymi.

W środę prezydent weźmie udział w Forum Gospodarczym, po którym zaplanowana jest konferencja prasowa. Później spotka się z przewodniczącym OZPL Wu Bangguo oraz z Premierem Rady Państwowej ChRL Wen Jiabao. Wizytę zakończy przyjęcie w Ambasadzie RP.

Jest to pierwsza od 14 lat wizyta polskiego prezydenta w Chinach - Aleksander Kwaśniewski był w Pekinie w 1997 roku.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.