Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 16 lutego 2012

Hołd Polakom zamordowanym w Ponarach

Prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach   |   Prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach Prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach Prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach Prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach

Przebywający w czwartek z wizytą na Litwie prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydent Dalią Grybauskaite oraz złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci polskich ofiar zamordowanych w Ponarach.
Zobacz także: Prezydent na litewskim Święcie Niepodległości Spotkanie z Polakami na Litwie Prezydenci Polski i Litwy o relacjach dwustronnych
W czwartek prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w obchodach 94. rocznicy odzyskania przez Litwę niepodległości. Po uroczystości przed Pałacem Prezydenckim w Wilnie Bronisław Komorowski wziął udział w mszy świętej w katedrze wileńskiej, a następnie spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Prezydent złożył też kwiaty pod pomnikiem ku czci Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach. - Trudno sobie wyobrazić moją wizytę bez obecności w takim miejscu naznaczonym bolesną historią, także historią mojej własnej rodziny - powiedział dziennikarzom Bronisław Komorowski.

- Jestem wdzięczny, że możemy razem skłonić się przed dramatem i bohaterstwem także tego poprzedniego pokolenia, pokolenia Armii Krajowej, do którego należał także mój stryj, rozstrzelany za polską konspirację w Wilnie - powiedział prezydent.

Wcześniej prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Solecznikach z Polakami mieszkającymi na Litwie.
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu