Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 marca 2012

Para Prezydencka w parku historycznym w Ópusztaszer

Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer   |   Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Prezydenci Polski i Węgier wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Árpáda Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Prezydenci Polski i Węgier sadzą dęby w Parku Historycznym w Ópusztaszer Panorama Feszty-körkép Panorama Feszty-körkép

W drugim dniu wizyty na Węgrzech Para Prezydencka odwiedziła Narodowy Park Historyczny w Ópusztaszer, gdzie uczestniczyła w uroczystościach z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że przyjaźń polsko-węgierska przetrzymała okresy niesłychanie trudne i dzisiaj może być przyjaźnią wspomnień. Według prezydenta musimy myśleć również o tym, żeby przyjaźń polsko-węgierska była wymierzona nie tylko w przeszłość, ale przede wszystkim w ważną dla nas współczesność i w dobrą przyszłość Węgrów i Polaków w Europie.

 

Prezydenci Polski i Węgier wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Árpáda, zasadzili także symboliczne dęby na terenie parku. Po występie tanecznych zespołów ludowych (polskiego i węgierskiego) Pary Prezydenckie zwiedziły Panoramę Feszty-körkép, a także obejrzały pokaz przygotowany przez uczniów Szkoły Jazdy Konnej Kassai. Zobacz także: Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Prezydent Komorowski na uniwersytecie w Segedynie

 

Następnie Prezydent z Małżonką i towarzyszącą delegacją udał się do Segedynu na ceremonię przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu