przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 marca 2012

Para Prezydencka w parku historycznym w Ópusztaszer

Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer   |   Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Prezydenci Polski i Węgier wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Árpáda Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Wizyta w Narodowym Parku Historycznym w Ópusztaszer Prezydenci Polski i Węgier sadzą dęby w Parku Historycznym w Ópusztaszer Panorama Feszty-körkép Panorama Feszty-körkép

W drugim dniu wizyty na Węgrzech Para Prezydencka odwiedziła Narodowy Park Historyczny w Ópusztaszer, gdzie uczestniczyła w uroczystościach z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że przyjaźń polsko-węgierska przetrzymała okresy niesłychanie trudne i dzisiaj może być przyjaźnią wspomnień. Według prezydenta musimy myśleć również o tym, żeby przyjaźń polsko-węgierska była wymierzona nie tylko w przeszłość, ale przede wszystkim w ważną dla nas współczesność i w dobrą przyszłość Węgrów i Polaków w Europie.

 

Prezydenci Polski i Węgier wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Árpáda, zasadzili także symboliczne dęby na terenie parku. Po występie tanecznych zespołów ludowych (polskiego i węgierskiego) Pary Prezydenckie zwiedziły Panoramę Feszty-körkép, a także obejrzały pokaz przygotowany przez uczniów Szkoły Jazdy Konnej Kassai. Zobacz także: Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Prezydent Komorowski na uniwersytecie w Segedynie

 

Następnie Prezydent z Małżonką i towarzyszącą delegacją udał się do Segedynu na ceremonię przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.