przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 marca 2012

Prezydent Komorowski na uniwersytecie w Segedynie

Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego   |   Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego Ceremonia przyznania Prezydentowi RP tytułu Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego Para Prezydencka w Segedynie Prezydenci Polski i Węgier zwiedzili także polski tramwaj wyprodukowany przez zakłady PESA Prezydenci Polski i Węgier zwiedzili także polski tramwaj wyprodukowany przez zakłady PESA Prezydenci Polski i Węgier złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim przy Katedrze Segedyńskiej Prezydenci Polski i Węgier złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim przy Katedrze Segedyńskiej Prezydenci wzięli udział w polsko-węgierskiej mszy świętej Prezydenci wzięli udział w polsko-węgierskiej mszy świętej Para Prezydencka w Segedynie Para Prezydencka w Segedynie

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w piątek tytuł Senatora Honoris Causa Uniwersytetu Segedyńskiego na Węgrzech. Jak mówił, wspólnoty uniwersyteckie dają szanse na to, by uczyć się od siebie i wspierać wspólne marzenia.

- Dzisiaj wspólnoty uniwersyteckie są miarą ambicji i szansą na wyrównanie i zbudowanie świata europejskiego, który będzie światem wzajemnie uczącym się od siebie i wspierającym wspólne marzenia o lepszej Europie, o lepszym świecie - podkreślił Bronisław Komorowski.

Dziękując za przyjęcie do węgierskiej wspólnoty uniwersyteckiej prezydent Komorowski zwrócił uwagę, że właśnie z uniwersytetu segedyńskiego wywodzi się noblista Albert Szent-Gyoergyi, który zidentyfikował witaminę C, "bez której nie da się żyć".

- Mam więc serdeczną prośbę, żebyście jeszcze państwo, może na tym uniwersytecie, wynaleźli witaminę P, na przyjaźń, bo dzisiaj jest Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, i żeby ta witamina była regularnie dawana obu narodom, by przyjaźń trwała i cieszyła nas przez wieki - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent przypomniał też, że w czasach studenckich dotarł do Segedynu autostopem. - I mam z tego czasu same wspaniałe wspomnienia z bardzo wielu kontaktów z Węgrami - dodał.
Zobacz także: Para Prezydencka w parku historycznym w Ópusztaszer Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Spotkanie prezydentów Polski i Węgier
Prezydenci Polski i Węgier złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim przy Katedrze Segedyńskiej i wzięli udział w polsko-węgierskiej mszy świętej.

 

Później zwiedzili także polski tramwaj wyprodukowany przez zakłady PESA, który będzie jeździł po ulicach Segedynu. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.