przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Prezydent u żołnierzy i policjantów w Kosowie

Zdjęcie z wizyty prezydenta u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie   |   Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie Prezydent z przedświąteczną wizytą u polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie

Polska nigdy nie będzie uciekała od odpowiedzialności za region - powiedział w poniedziałek w Prisztinie prezydent Bronisław Komorowski, który przyleciał z przedświąteczną wizytą do polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Kosowie.

- Polska od współodpowiedzialności za bezpieczeństwo naszego regionu nigdy nie będzie uciekała. Polska, jako kraj wolny, chce wolności innych i chce ich bezpieczeństwa - powiedział prezydent.

Podkreślił szczególne znaczenie misji w Kosowie dla stabilności w Europie. - Myślę, że to najlepsze miejsce do złożenia życzeń z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy wszystkim żołnierzom i funkcjonariuszom, wszystkim, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa - powiedział Bronisław Komorowski.

- Kosowo to szczególnie dobre miejsce, by również z całego serca podziękować w imieniu Polski za niełatwą służbę, konieczną dla bezpieczeństwa kraju i Europy. Tu w Kosowie widać najlepiej, że i po środku Europy problem aktywnego udziału w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa to także problem Polski. Warto to podkreślać w sytuacji, kiedy zbliża się koniec naszego zaangażowania militarnego w Afganistanie - mówił prezydent Komorowski.

- Warto to podkreślać tutaj, gdzie widać już postępy w odbudowywaniu możliwości funkcjonowania całego rejonu Bałkanów w zupełnie zmienionej sytuacji po dramatycznych wojnach. Warto to podkreślać tutaj, gdzie widać, że wysiłkiem żołnierzy, policjantów, straży granicznej można budować w miarę normalne życie, acz widać poważne problemy i ograniczenia - zaznaczył.

Prezydent przypomniał, że w wielu miejscach Polski jest taki piękny zwyczaj, że przy Grobie Pańskim warta jest pełniona przez ludzi w mundurach; dzisiaj najczęściej są to już strażacy, ale w tradycji często byli to żołnierze, często inni, stojący na straży bezpieczeństwa i wolności.

W świątecznym spotkaniu wzięli udział żołnierze 25. zmiany polskiego kontyngentu wojskowego i 20. zmiany kontyngentu policyjnego. Obecnie w misji KFOR służy ok. 220 polskich żołnierzy i pracowników wojska oraz ok. 120 policjantów i innych funkcjonariuszy wchodzących w skład prowadzonej przez UE misji EULEX.

 

 
Prezydentowi towarzyszyli m.in. szef BBN Stanisław Koziej, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch, wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur, komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński, a także dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka oraz katolicki i prawosławny biskupi polowi Wojska Polskiego. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.