przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 19 kwietnia 2012

Prezydent o współpracy i partnerstwie z Portugalią

Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii   |   Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii Uroczysty obiady wydany przez Parę Prezydencką Portugalii

Współpraca Polski i Portugalii wnosi trwały wkład w dzieło budowy bezpiecznej, stabilnej, nowoczesnej wspólnoty europejskiej - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystego obiadu wydanego przez Parę Prezydencką Portugalii.

 

Polski prezydent wraz z Małżonka Anną jest w Portugalii z oficjalną wizytą.

 

Na początku uroczystego obiadu odegrano hymny narodowe obu krajów, a prezydenci Bronisław Komorowski i Anibal Cavaco Silva wygłosili okolicznościowe przemówienia.

 

- Polska i Portugalia wspólnie czynią Europę, jako przestrzeń wspólnych wartości, nasze kraje dokładają starań, aby zapewnić całej UE stabilne sąsiedztwo zarówno na Wschodzie, jak i na Południu - powiedział Bronisław Komorowski.  Dodał, że partnerstwo obu krajów to nie tylko dobre kontakty polityków, naukowców, przedsiębiorców, ale także nacechowane życzliwością spotkania naszych rodaków, którzy odkrywają piękno i bogactwo kulturowe naszych krajów. 

 

- Pomyślnie rozwijające się relacje między Rzeczpospolitą Polską,  a Republiką Portugalską są odzwierciedleniem tego, jak integracja europejska sprzyja wzmacnianiu więzi między państwami i narodami. Nasza współpraca wnosi trwały wkład w dzieło budowy bezpiecznej, stabilnej, nowoczesnej wspólnoty europejskiej - powiedział polski prezydent.

 

Zaznaczył, że za kilka tygodni w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 będzie to doskonała okazja, aby odwiedzić nasz kraj.

 

Spotkanie obyło się w Pałacu Narodowym Ajuda.

 

Zobacz także: Wizyta w Portugalii Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Portugalii

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.