przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 września 2010

"Dialog i dobre sąsiedztwo leży w naszym interesie"

Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze   |   Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze

Bronisław Komorowski: Solidarność pogłębi integrację

Również Komorowski przyznał, że ważny jest punkt widzenia płatników, państw, które dzisiaj finansują znaczną część obszarów ważnych dla integrującej się Europy. Polski prezydent zauważył, że ważna jest także perspektywa przyszłości, czyli ile i jakich krajów może dorosnąć do roli płatnika.

Przekonywał, że Polska ma dzisiaj dobre wyniki gospodarcze. - Jesteśmy jedynym krajem, który utrzymał wzrost gospodarczy w zeszłym roku, kiedy reszta gospodarki europejskiej przeżywała głęboki kryzys. Dzisiaj (Polska) ma już też ponad 3-proc. wzrost gospodarczy i to nie koniec, będziemy przyśpieszali (...), co oznacza, że i Polska w dalszej perspektywie dorośnie również do roli płatnika - mówił polski prezydent.

Jak podkreślał, dzisiejsza solidarność poprzez podtrzymanie mechanizmów sprzyjających wzrostowi gospodarczemu, np. inwestycji w infrastrukturze, sprawi, że będzie więcej krajów mogących finansować rozszerzenie UE i pogłębianie integracji. - Na to liczymy, do tego będziemy przekonywali partnerów także w innych krajach unijnych - zapowiedział Komorowski.

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.