przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 września 2010

"Dialog i dobre sąsiedztwo leży w naszym interesie"

Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze   |   Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze

Prezydent Estonii: Wszyscy jesteśmy Europejczykami

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves podkreślał, że nie można dzielić UE na "nas" i "ich", bo "my też jesteśmy Europejczykami". Jak mówił, nie boi się tego, że "oni nam nie dadzą pieniędzy". My nie będziemy otrzymywali pieniędzy na budowę dróg, jeżeli sami nie będziemy się angażować. A sami nie zawsze wykonujemy odpowiednią pracę - ocenił.

Prezydenci rozmawiali też o bezpieczeństwie energetycznym. Podkreślali rolę wspólnego rynku energetycznego i integracji w tej dziedzinie. Prezydent Litwy mówiła m.in. o potrzebie wspólnego widzenia przez kraje bałtyckie i Polskę tej kwestii, także z powodu bezpośredniego sąsiedztwa z Rosją.

Prezydent Łotwy podziękował Polsce za chęć udzielenia pomocy finansowej w dobie kryzysu gospodarczego oraz współpracę w dziedzinie patrolowania przestrzeni powietrznej. (PAP, inf. własna)

POPRZEDNIA 1, 2, 3, 4,

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.