Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 10 września 2010

"Dialog i dobre sąsiedztwo leży w naszym interesie"

Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze   |   Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze Pierwszy dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Rydze

O relacjach z Rosją, unijnym budżecie na lata 2014-2020 i bezpieczeństwie energetycznym rozmawiali w piątek w Rydze prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Bronisław Komorowski powiedział, że Polska opowiada się za dialogiem i współpracą z Rosją.

Jednym z tematów spotkania były stosunki regionu z Rosją.

 

Prezydent RP: Dobre stosunku z Rosją leżą w interesie Polski i Unii

- Polska stawia na dialog i na współpracę z Rosją. Będziemy szukali sposobu na intensyfikację tej współpracy we wszystkich obszarach. Jestem przekonany, że tutaj nie ma żadnych różnic między Polską a innymi krajami UE, bo dialog i dobre sąsiedztwo leży w interesie nas wszystkich - ocenił polski prezydent na konferencji prasowej.

Zaznaczył jednak, że w ramach tej współpracy musimy dbać o to, aby realizować cele całej Unii. - W moim przekonaniu współpraca z Rosją leży w interesie Unii jako całości - powiedział.
Zobacz także: Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Dyneburg Prezydent o przyszłości rafinerii Orlen Lietuva
Komorowski podkreślił, że Polska zabiegała, zabiega i będzie zabiegała o to, aby Unia Europejska była w stanie prowadzić jednolitą politykę zagraniczną, także wschodnią.

Zdaniem polskiego prezydenta, umacnianie się członkostwa Polski i krajów bałtyckich w UE i NATO stwarza dogodną okoliczność nie tylko do prowadzenia dialogu z Rosją, ale także do szukania możliwych obszarów współpracy.

 

1, 2, 3, 4, NASTĘPNA

Lokalizacja

Poleć znajomemu