przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 21 maja 2012

Spotkania z prezydentami Francji i Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Francji Francois Hollande'em   |   Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Francji Francois Hollande'em Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Francji Francois Hollande'em Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem

Prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w szczycie NATO w Chicago, spotkał się z prezydentami Francji Francois Hollande'em oraz Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Prezydent rozmawiał też z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 

Bronisław Komorowski pytany przez dziennikarzy o spotkania z prezydentem Ukrainy i kanclerz Niemiec powiedział, że rozmowy dotyczyły głównie szans i zagrożeń dla zbliżenia Ukrainy do Zachodu, w tym podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską i o wolnym handlu.

 

- To był główny element naszej rozmowy, gdzie wiele innych kwestii związanych z wewnętrzną polityką ukraińską jawi się jako poważne zagrożenia dla realizacji tego strategicznego zamysłu, od lat wspieranego przez Polskę - dodał.

 

Zobacz także: Prezydent: Nie tylko Polska za tradycyjną rolą NATO Podsumowanie szczytu NATO w Chicago

 

Pytany o rozmowę z nowym prezydentem Francji Francois Hollande'em Komorowski powiedział, że „Polsce zależy na tym, aby dokonało się coś, co można by nazwać nowym, dobrym początkiem w relacjach polsko-francuskich", ponieważ dotychczasowe możliwości nie były w pełni wykorzystywane. Dodał, że dotyczy to m. in ożywienia współpracy w Trójkącie Weimarskim, na którego spotkanie Hollande zaprosił go do Francji. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.