przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 22 maja 2012

Spotkania prezydenta w Chicago

  |   Spotkanie prezydenta z demonstrantami przed konsulatem RP w Chicago Spotkanie prezydenta z młodymi przedstawicielami Polonii w Chicago Spotkanie prezydenta z młodymi przedstawicielami Polonii w Chicago Spotkanie prezydenta z młodymi przedstawicielami Polonii w Chicago Prezydent w konsulacie RP w Chicago Prezydent w konsulacie RP w Chicago Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z kongresmanem Mikiem Quigleyem Wywiad prezydenta dla Polsat News Prezydent z dziennikarzami Polsat News i TVP Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z senatorem Markiem Kirkiem Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z senatorem Markiem Kirkiem Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z senatorem Markiem Kirkiem i kongresmanem Mikiem Quigleyem Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Ostatni dzień wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chicago Prezydent w konsulacie RP w Chicago Prezydent w konsulacie RP w Chicago Wywiad prezydenta w Chicago

Prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w szczycie NATO w Chicago, we wtorek spotkał się z młodymi przedstawicielami tutejszej Polonii. Z demokratycznym kongresmanem Mikiem Quigleyem rozmawiał o zniesieniu wiz.

 

Prezydent apelował do młodych osób polskiego pochodzenia, by promowały Polskę w USA. Komorowski, który dzień wcześniej odznaczył zasłużonych działaczy polonijnych i wzywał Polonię do wsparcia starań o zniesienie wiz dla Polaków, we wtorek rozmawiał o tej sprawie z kongresmanem Quigleyem. Polityk współtworzył projekt ustawy przewidujący złagodzenie przepisów wizowych.

 

Quigley powiedział dziennikarzom, że zniesienie wiz dla Polaków to część szerszego procesu legislacyjnego. - To projekt ważny nie tylko dla relacji polsko-amerykańskich, ale także dla turystyki w Stanach Zjednoczonych - oświadczył kongresman, dodając, że kwestia ta dotyczy również wielu osób przybywających z Azji i Ameryki Południowej.

 

- Mamy młodych lekarzy, prawników, inżynierów, informatyków, dlatego cieszymy się, że prezydent znalazł czas, żeby się z nami spotkać, i że mogliśmy mu pokazać, jaka jest ta druga, młoda część Polonii, ambitna i prężna - powiedziała urodzona w Chicago Agnieszka Ptasznik, której rodzice są Polakami.

 

Prezydent odznaczył też Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP republikańskiego senatora ze stanu Illinois Marka Kirka za jego działania na rzecz zniesienia wiz dla Polaków.

Senator Mark Kirk jest jednym ze sponsorów projektu ustawy zgłoszonej do Kongresu w styczniu, modyfikującej kryteria wejścia do programu VWP (Visa Waiver Program), który może ułatwić zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków, udających się do USA. (PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.