przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 września 2012

Prezydent w Nowym Jorku

Prezydent Bronisław Komorowski na pokładzie samolotu   |   Prezydent Bronisław Komorowski Prezydent z Małżonką przed wylotem do USA Kolacja powitalna wydawana przez prezydenta USA (Official White House Photo by Sonya N. Hebert)

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką przybył w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego) do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

  Zobacz także: Prezydent w Akademii Wojskowej w West Point

Jeszcze w poniedziałek Para Prezydencka uczestniczyła w kolacji powitalnej wydawanej przez prezydenta USA Baracka Obamę dla uczestników sesji.

 

We wtorek prezydent Komorowski odwiedzi Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych w West Point, gdzie spotka się z władzami uczelni, złoży kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i zje lunch z kadetami.

 

W środę przed południem prezydent wystąpi podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, a następnie w towarzystwie Małżonki spotka się z przedstawicielami środowisk polonijnych.

 

Bronisław Komorowski wraz z delegacją przyleciał do Nowego Jorku samolotem rejsowym. Tuż po starcie przywitał się z pasażerami, co wywołało niemałe zdziwienie.

 

- Chciałem się przyłączyć do pozdrowień i do życzeń szczęśliwego lotu. Lecimy razem przez te dziewięć godzin. Ja lecę z okazji 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych i jest mi miło, że mamy przed sobą te parę wspólnych godzin – powiedział Bronisław Komorowski. (PAP)

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.