przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 25 września 2012

Odznaczenie Kardynała Timothy’ego Dolana

  |   Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana Prezydent odznaczył Kardynała Timothy’ego Dolana

Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP odznaczył prezydent Bronisław Komorowski Kardynała Timothy’ego Dolana. Uroczystość odbyła się we wtorek po południu w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

  Zobacz także: Rozmowa prezydentów Polski i USA m.in. o wizach Prezydent w Akademii Wojskowej w West Point Prezydent w Nowym Jorku

Kardynał Timothy Dolana od 2002 do 2009 pełnił funkcję arcybiskupa Milwaukee wspierając społeczność katolicką, której duży odsetek stanowili Polacy oraz Amerykanie polskiego pochodzenia. W 2009 r. został mianowany przez Benedykta XVI arcybiskupem Nowego Jorku.

Był długoletnim przyjacielem papieża Jana Pawła II. Od początku pobytu w Nowym Jorku był zaangażowany w inicjatywy polskiej społeczności katolickiej na terytorium aglomeracji nowojorskiej. Dzięki wsparciu kardynała T. Dolana w archikatedrze św. Patryka na Piątej Alei na Manhattanie stworzono kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej, a u wejścia do świątyni ustawiono popiersie papieża-Polaka. W samej Katedrze, od kilku lat odbywa się w maju koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II, współorganizowany przez KG RP w Nowym Jorku, będący miejscem spotkań dla tysięcy Polaków.

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.