Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 listopada 2012

Prezydent z wizytą w Neapolu

Prezydent Bronisław Komorowski przed wylotem do Neapolu   |   Prezydent Bronisław Komorowski przed wylotem do Neapolu Prezydent Bronisław Komorowski przed wylotem do Neapolu Prezydent Bronisław Komorowski przed wylotem do Neapolu Wizyta prezydenta w Neapolu Spotkanie Prezydenta RP z prezydentami Włoch i Niemiec - Giorgio Napolitano i Joachimem Gauckiem Spotkanie Prezydenta RP z prezydentami Włoch i Niemiec - Giorgio Napolitano i Joachimem Gauckiem Spotkanie Prezydenta RP z prezydentami Włoch i Niemiec - Giorgio Napolitano i Joachimem Gauckiem Rozmowy trójstronne delegacji pod przewodnictwem prezydentów Polski, Włoch i Niemiec Rozmowy trójstronne delegacji pod przewodnictwem prezydentów Polski, Włoch i Niemiec Rozmowy trójstronne delegacji Rozmowy trójstronne delegacji Wizyta prezydenta w Neapolu Wizyta prezydenta w Neapolu Konferencja prasowa po spotkaniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z Prezydentem RW Giorgio Napolitano i Prezydentem RFN Joachimem Gauckiem Prezydent RFN Joachim Gauck, Prezydent RW Giorgio Napolitano i Prezydent RP Bronisław Komorowski Wizyta prezydenta w Neapolu Wizyta prezydenta w Neapolu Uroczysty obiad wydany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec Uroczysty obiad wydany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec Uroczysty obiad wydany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec Uroczysty obiad wydany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec Uroczysty obiad wydany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec
Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką rozpoczął przed południem dwudniową wizytę w Neapolu, gdzie m.in. rozmawiał z prezydentami Włoch i Niemiec. Rozmowy z Giorgio Napolitano i Joachimem Gauckiem to kolejne z szeregu listopadowych spotkań Bronisława Komorowskiego z przywódcami europejskimi, które dotyczą m.in. nowego budżet UE na lata 2014-2020. Zobacz także: Prezydenci Polski, Włoch i Niemiec z nadzieją na porozumienie ws. budżetu Spotkanie prezydentów ze studentami
 
Po zakończeniu obrad i spotkaniu z mediami prezydenci udali się na śniadanie wydawane przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów Polski i Niemiec.
 
Po południu prezydenci wzięli udział w spotkaniu ze studentami czterech neapolitańskich uniwersytetów. Wieczorem prezydenci Polski i Niemiec wzięli udział w uroczystym obiedzie wydanym przez prezydenta Włoch.

Wizyta w Neapolu będzie także poświęcona pamięci Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, który mieszkał i zmarł w tym mieście. We wtorek Bronisław Komorowski odsłoni pamiątkową tablicę poświęconą pisarzowi na kamienicy, w której ten mieszkał i pracował.
 
Herling-Grudziński, jeden z największych polskich pisarzy współczesnych, autor "Innego świata" i "Dziennika pisanego nocą", zmarł w 2000 roku w Neapolu. Pochowano go w grobowcu rodziny Croce, z której pochodzi żona Herlinga-Grudzińskiego, Lidia - córka jednego z mistrzów jego młodości - filozofa Benedetto Crocego. Para pobrała się w 1955 roku i przeniosła do Neapolu.  (PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu