przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 marca 2013

Wizyta Prezydenta RP w Watykanie i we Włoszech

  |   Wylot prezydenta do Włoch i Watykanu Wylot prezydenta do Włoch i Watykanu Wylot prezydenta do Włoch i Watykanu Prezydent odwiedził grób błogosławionego Jana Pawła II Prezydent odwiedził grób błogosławionego Jana Pawła II Prezydent odwiedził grób błogosławionego Jana Pawła II Prezydent odwiedził grób błogosławionego Jana Pawła II Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Joe Bidenem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Giorgio Napolitano

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką rozpoczął po południu dwudniową wizytę w Watykanie i Włoszech. We wtorek Prezydent RP będzie przewodniczył delegacji państwowej uczestniczącej w Inauguracyjnej Mszy Świętej Pontyfikalnej Papieża Franciszka.

 

Po przylocie prezydent odwiedził grób błogosławionego Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice Św. Piotra.

 

Bronisław Komorowski spotkał się też z wiceprezydentem USA Joe Bidenem i prezydentem Włoch Giorgio Napolitano.

 

We wtorek rano polska Para Prezydencka weźmie udział w mszy inaugurującej pontyfikat nowego papieża Franciszka.

 

Zobacz także: Depesza gratulacyjna do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka Prezydent w depeszy gratulacyjnej skierowanej do papieża Franciszka Bronisław Komorowski życzył  Jego Świątobliwości wielu sił w pełnieniu nowej i bardzo ważnej misji nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale także dla całego świata. -  Żywię również nadzieję, że wraz z moimi Rodakami będę mógł gościć Waszą Świątobliwość na polskiej ziemi - napisał Prezydent RP.

(PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.