przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 19 marca 2013

Inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka

  |   Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka Inauguracyjna Msza Święta Pontyfikalna papieża Franciszka

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką uczestniczył na placu Świętego Piotra w inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka.  Prezydent RP przewodniczył delegacji państwowej biorącej udział w Inauguracyjnej Mszy Świętej Pontyfikalnej.

 

Zobacz także: "Liczę, że papież Argentyńczyk będzie rozumiał Polskę” Depesza gratulacyjna do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka

 

Papież Franciszek otrzymał paliusz i Pierścień Rybaka, insygnia władzy papieskiej.

 

- Nie bójmy się dobroci ani wrażliwości, troszczmy się o całe stworzenie i o wszystkich, przede wszystkim najsłabszych - zaapelował papież Franciszek w homilii. Podkreślił, że zadaniem biskupa Rzymu jest strzec każdej osoby, zwłaszcza najuboższej. Do rządzących zwrócił się, by byli opiekunami Bożego planu.

 

W Mszy Inaugurującej Pontyfikat udział wzięło - według Watykanu - około 150-200 tysięcy wiernych z całego świata. Przybyło 130 oficjalnych delegacji oraz reprezentantów wszystkich religii i wyznań.

 

Zobacz także: Prezydent zaprosił papieża Franciszka do Polski Po nabożeństwie papież Franciszek spotkał się w Bazylice Świętego Piotra z przybyłymi do Watykanu oficjalnymi delegacjami państw i organizacji międzynarodowych.  Podczas krótkich spotkań przy głównym ołtarzu bazyliki Franciszek wymieniał uścisk dłoni i krótko rozmawiał z prezydentami, premierami i przedstawicielami rodzin królewskich z ponad 130 delegacji z całego świata.

 

Do papieża podszedł też Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką Anną.

(inf. własna, PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.