przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 23 września 2013

"Zastrzeżenia do działań RB ONZ ws. Syrii"

  |   Prezydent Bronisław Komorowski w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w Nowym Jorku

Polska ma zastrzeżenia co do braku aktywności Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po przybyciu do Nowego Jorku na 68. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

 

Bronisław i Anna Komorowscy rozpoczęli w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego wizytę w Nowym Jorku od kolacji wydanej przez prezydenta USA Baracka Obamę dla uczestników sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Zobacz także: Wizyta prezydenta w Nowym Jorku

 

Prezydent podkreślił w rozmowie z polskimi dziennikarzami, że podczas sesji ZO NZ będzie mowa "o dziedzictwie Karty Narodów Zjednoczonych, jej duchu i literze". - Ale tematy dominujące będą krążyły wokół Syrii i zasad działania Rady Bezpieczeństwa ONZ w takich sytuacjach kryzysowych - dodał Bronisław Komorowski.

 

Jak zaznaczył, "Polska ma zastrzeżenia co do braku aktywności RB ONZ".

 

- Uważamy, że zanim zaczną funkcjonować groźby rozpoczęcia działań wojennych na dużą skalę, w reakcji na wojnę domową w Syrii, powinny być stosowane inne metody nacisku - mówił Bronisław Komorowski.

 

W trakcie swojej wizyty polski prezydent odwiedzi też bazę amerykańskiej marynarki wojennej i dowództwo NATO ds.transformacji w Norfolk, w stanie Wirginia.

 

Bronisław Komorowski zaznaczył, że będzie rozmawiał zarówno z wojskowymi, jak i ekspertami, którzy "przygotowują propozycje na szczyt Sojuszu, na którym będzie mowa o zasadach funkcjonowania NATO po zakończeniu operacji w Afganistanie".  (PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.