przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 5 listopada 2013

Para Prezydencka w Bazylice Narodzenia Pańskiego

  |   Para Prezydencka odwiedziła Bazylikę Narodzenia Pańskiego Para Prezydencka odwiedziła Bazylikę Narodzenia Pańskiego Para Prezydencka odwiedziła Bazylikę Narodzenia Pańskiego Para Prezydencka odwiedziła Bazylikę Narodzenia Pańskiego

- Tutaj narodziła się nasza wiara i nadzieja, jaką wiążemy z Betlejem - mówił prezydent w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Jak zaznaczył, jest to miejsce, w którym w dalszym ciągu panuje zgoda religijna pomimo trudnych sytuacji, które tu były kiedyś i są dzisiaj. Podkreślił, że to dobre miejsce, by upomnieć się o to, by chrześcijanie na terenie Bliskiego Wschodu mogli korzystać ze swobody wyznania religijnego i czuć się bezpiecznymi.

 

Bronisław Komorowski zauważył, że pielgrzymi przybywający do Ziemi Świętej mogą się tu czuć oczekiwani i pożądani. - Jest to dobra prognoza na przyszłość dla Palestyny jako niepodległego państwa, które ma głęboko zakorzenioną tradycję szacunku wobec innych religii, także religii chrześcijańskiej - mówił polski prezydent.

 

Zapowiedział także, Polska przekaże  50 tys. dolarów z funduszy programów pomocowych MSZ na renowację świątyni. - Z przyjemnością zadeklarowałem udział Polski także w wymiarze finansowym i organizacyjnym na zbożne dzieło renowacji tej wspaniałej bazyliki - powiedział Bronisław Komorowski polskim dziennikarzom. - Wszystkie państwa się na to składają, by to niezwykłe miejsce było jak najpiękniejsze. My też dołożymy tyle, ile możemy, a potem może jeszcze więcej - mówił.

 

Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem zbudowano nad miejscem, gdzie według tradycji chrześcijańskiej narodził się Jezus Chrystus. Jest to jedna z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących świątyń na świecie. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.